Unsplash/Igor Érico

Známe slová „láska býva slepá“, môžu mať hneď viacero významov. V jednom z nich ide o to, že keď sa do niekoho zaľúbime, nechceme na ňom vidieť žiadne chyby a až príliš si ho idealizujeme. Nuž, to nám hlavu motajú city. V tom druhom význame to však môžeme poňať aj tak, že občas si neuvedomujeme (alebo nechceme uvedomiť?), že v našom okolí je niekto, kto má oči iba pre nás. Ale my to nevidíme.

Vo svojom okolí som sa stretla s dvoma prípadmi, ktoré mi potvrdili, že láska môže byť celý čas, čo ju hľadáme, hneď vedľa nás. Niekedy sa ju snažíme chytiť na miestach, o ktorých si myslíme, že tam môžeme stretnúť potenciálneho pána manžela, či trávime hodiny na online zoznamkách, aby sme našli match s niekým, kto reálne žije kilometre ďaleko. Nie, že by to bolo prekážkou, no čo ak ten pravý je viac na dosah, než sa nám zdá?

Je to zvláštny fakt, no poviem ti, že ak si už zúfala z hľadania toho pravého, mala by si s tým prestať. Je pravdepodobné, že si ťa nájde on. Alebo ešte pravdepodobnejšie, že si uvedomíš, že si ho celý čas mala tak blízko.

Jedna moja priateľka sa len nedávno vydala za muža, ktorého pozná zo školských lavíc. Viac než 15 rokov priateľstva ich spojilo – pekný príbeh, však? Lenže, oni za tie roky randili s inými ľuďmi a vzájomne si boli iba dobrými kamarátmi. Dokonca si vo vzťahoch aj radili! Až keď sa vyformovali do určitých osobností a život im priniesol bolestivé rozchody, útočisko našli vo vzájomnom náručí. Sú párom, ktorý k sebe patrí a ich okolie sa čuduje len tomu, ako to, že im to tak dlho trvalo pochopiť.

Bolo by príliš jednoduché, ak by to tušili hneď, no nie? Možno je ten pravý naozaj niekde v tvojej blízkosti, len ste ešte nedospeli do toho bodu, kedy ste pochopili, že v tom môže byť niečo viac. Poviem ti však aj iný príklad. Kamoška č. 2, ktorá nikdy nemala šťastie v láske, aj keď sa jej vek už zaokrúhľuje na 30, si jedného dňa povedala, že je najvyšší čas nájsť si chlapa. Ona je skvelá, samostatná, pracujúca, krásna a dobrosrdečná, no tak sa zdá, že sa tiež vždy pozerala iným smerom.

Online zoznamky využívala pri svojich dovolenkách, randila s mužmi z veľkomesta, kde sa rozhodla žiť, skúšala rôzne miesta a svojho princa si predstavovala ako z filmu. A vieš čo? Keď sa jeden víkend rozhodla stráviť s rodičmi v rodnej obci, sobotu jej spríjemnil sused, s ktorým sa pozná od malička. Poznala ho veľmi dobre, no aj tak netušila, že ju roky tajne miluje. Stačilo ísť namiesto zahraničia len domov.

Osud píše rôzne príbehy, no ja si želám len jedno – aby si mala oči i srdce otvorené, pretože nikdy nevieš, kde a v kom sa skrýva práve tá tvoja láska. Dlhé roky ju môžeš mať na dosah, no ver, že sa jej chytíš presne vtedy, kedy to bude najvhodnejšie.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating