láska alebo kariéra
Unsplash/Icons8 Team, Unsplash/Candice Picard

Láska alebo kariéra – pre niekoho súčasť každodenného života, pre iných ťažké rozhodovanie medzi dvoma životnými prioritami. Mnohí si totiž myslia, že tieto dve časti nemôžu fungovať spoločne a musia si zvoliť len jedno z toho.

Každá žena určite túži po šťastnom a naplnenom živote. Pre niekoho je dôležité stretnúť muža snov a založiť s ním rodinu, iné zase uprednostňujú prácu a vybudovanie úspešného biznisu. Ak chceš robiť niečo na 100 %, niečo je potrebné obetovať. Takéto rozhodovanie ale môže byť veľmi frustrujúce a náročné. Vieš, na čo všetko by si mala myslieť?

Ani jedno rozhodnutie nie je nesprávne

Zaiste by ti mnohé ženy povedali, že sa dá aj pracovať a aj mať po boku dobrého muža a milujúcu rodinu. Určite to tak je, no v takom prípade budeš naozaj vyťažená a budeš musieť rozdeliť svoj čas a pozornosť na všetky strany. Tým pádom nebudeš môcť nič robiť naplno a tak, ako by si možno chcela.

V prvom rade si musíš ujasniť svoje hodnoty. Ani jedno rozhodnutie nie je správne či nesprávne, každý človek je proste nastavený inak. Niekomu viac záleží na práci a peniazoch, iným na deťoch a rodine. Nech sa rozhodneš akokoľvek, nemala by si mať výčitky svedomia. A hlavne by si sa mala rozhodovať podľa toho, čo chceš naozaj ty a nie, čo ti radia ostatní.

Žena pracuje
zdroj: Pexels/energepic.com

Tak, ako môžeš byť šťastná na vedúcej pozícii vo firme, môžeš pociťovať šťastie doma pri naháňaní detí. Možno po deťoch vôbec netúžiš, a tak hľadáš naplnenie v práci. Alebo ti viac vyhovuje starostlivosť o domácnosť než plnenie plánov v práci.

Láska alebo kariéra – ako si vybrať len jedno

Nevyhneš sa tomu, aby si nazrela do svojho vnútra a položila si pár otázok. Ak sa rozhodneš pre lásku a rodinu, opýtaj sa sama seba, či to nebudeš ľutovať a či sa ti podobná pracovná príležitosť môže naskytnúť aj neskôr, keď skončíš napríklad materskú. Nebudeš kvôli tomu zatrpknutá alebo nebudeš vyčítať svojmu mužovi, že kvôli nemu si zahodila sen o vlastnom podnikaní?

Potom sa na to pozri z opačnej strany. Ak si zvolíš kariéru, budeš to všetko zvládať sama, bez podpory nejakého partnera? Myslíš si, že popri vyťaženosti budeš mať chuť a čas venovať sa svojmu ľúbostnému životu? Koľko máš teraz rokov? Nebudeš mať neskôr problém s nadväzovaním nových vzťahov?

Nech sa rozhodneš akokoľvek, vždy by si mala byť ty šťastná a cítiť, že je to tak správne. A nikde nie je napísané, že sa o pár mesiacov či rokov nemôžeš rozhodnúť inak. Nebuď na seba tvrdá a snaž sa užívať si, či už sama alebo po boku niekoho. Možno si ešte nezažila skutočnú lásku a myslíš si, že si ťa nikdy nenájde. V tom prípade si prečítaj náš nedávny článok.

Držíme palce, aby si sa rozhodla správne. 

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating