Nájsť v niekom dôveru je ťažké. No nájsť ju sama v sebe je ešte o čosi ťažšie. A bez dôvery, nedokáže dlhodobo fungovať žiaden vzťah.

Každá z nás máme sem-tam chvíľky, kedy o sebe pochybujeme. Nie sme si isté, že niečo zvládneme. Bojíme sa a niekedy nám chýba odvaha.Vzdávame sa. A to hlavne vtedy, keď stojíme pred nejakou ťažkou skúškou. Niektoré z nás majú to šťastie, že sú obklopené ľuďmi, ktorí nám práve v týchto chvíľach vedia dodať riadny kus sebadôvery. Ubezpečia nás, že všetko zvládneme. VĎAKA IM.

No existujú situácie, kedy ti dôveru nedokáže dať nik iný ako ty sama. Kedy sa potrebuješ vnútorne so sebou zmieriť a povzbudiť sa. Nájsť si záchytný bod a uvedomiť si všetky svoje skvelé stránky. Naučiť sa sama sebe dôverovať a prestať spochybňovať všetko čo robíš. Aj keď si myslíš, že navonok to vidieť nie je, každý z nás niečo vyžaruje. Vedieť sa povzbudiť vo chvíľach, kedy ti odvahu nedodá nik iný. Vo chvíľach, kedy si na všetko sama. A práve vtedy si musíš uvedomiť, čo všetko dokážeš.

#Beautiful ❤ Irina #IrinaShayk #celebrity #icon @irinashayk

A post shared by WOMANSLOOK RUSSIA 🇷🇺 (@womanslook) on

Ak túžiš po mužovi, ktorému by si mohla 100% veriť, musíš najprv veriť sebe. Inak by sa mohlo stať, že budeš neustále spochybňovať každý jeho krok. Budeš žiarliť na kamarátky, ktoré nikdy ničím viac neboli. Budeš si domýšľať, že má nejakú inú bez toho, aby si na to mala pádny dôvod. Nebudeš si vedieť zariadiť čas bez neho. Budeš sa cítiš neistá vždy, keď sa ti neozve. To, že na dôvere musí byť postavený vzťah, si už určite počula. No nemusí sa vždy jednať o dôveru voči partnerovi. Pretože presne tá prichádza vtedy, keď začneš dôverovať sebe a svojim rozhodnutiam.

 Keď budeš dôverovať tomu, o čom si myslíš, že je správne.

 Keď budeš dôverovať svojej intuícii.

 Keď sa naučíš dôverovať svojim schopnostiam…

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.