instagram.com/kyliejenner

Najmladšia členka klanu sestier Kardashianových, influencerka, modelka a podnikateľka Kylie Jenner, bola minulý rok vyhlásená časopisom Forbes za najmladšiu miliardárku sveta. Presnejšie, bola zaradená do klubu miliardárov, ktorí si svoje peniaze zarobili vlastnými rukami. Teraz sa však zistilo, že išlo o podvod z jej strany. O tejto skutočnosti informoval samotný portál časopisu Forbes.

Rozprávkové bohatstvo jej v 21 rokoch mala priniesť vlastná kozmetická značka Kylie Skin. Tú však v novembri 2019 odkúpila spoločnosť Coty, ktorá zistila nerovnosti a klamlivé príjmy medzi kúpnou zmluvou a skutočnými tržbami. Podľa zmluvy mladej podnikateľke spoločnosť zaplatila 600 miliónov dolárov za svoj 51 % podiel. Po niekoľkých mesiacoch sa však zistilo, že svoj podiel poriadne preplatili.

Teraz je Kylie podozrivá z daňových podvodov. To nevrhá dobré svetlo ani na ňu, ani na jej kozmetickú značku. Nehovoriac o tom, že za takéto podvody jej môže hroziť aj väzenie. Jej skutočný majetok by mal mať teraz hodnotu okolo 900-miliónov dolárov, čo ju zosadilo aj z rebríčka miliardárov časopisu Forbes.

Samotná Kylie sa o celej situácii vyjadrila na svojom Twitteri, no vyzerá to tak, že priznať si chybu nechystá. Podľa jej slov nie je časopis Forbes seriózny, všetko, čo vidí sú nepresné a nepodložené údaje, a navyše, ona o žiaden titul miliardárky nežiadala. Nuž, pravda zrejme čoskoro vyjde najavo.

View this post on Instagram

💙

A post shared by Kylie 🤍 (@kyliejenner) on

 

Zdroj: forbes.com, bustle.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News