Nie som si istá či si spomínaš na tie obdobia v našich životoch, kedy sme si neskoro v noci písavali o našich pocitoch. Keď sme sami pred sebou odhalili vždy nový kúsok našej duše.

Veľmi dobre viem, že som pre teba bola otvorená kniha, z ktorej sa dalo dokonalo čítať počas celého dňa i noci.

Netuším, ako to nazvať, no vždy si vedel položiť takú otázku, na ktorú nejednoznačná odpoveď neexistovala. A presne to som nemala rada. Radšej už nechcem poznať odpoveď, či si to niekedy nevyužil zámerne proti mne.

Vieš, to len pre istotu, aby si viac neklesol v mojich očiach. Môžeš si byť istý, že ak by sa tak stalo, už by som sa ti nikdy nevedela úprimne pozrieť do tvojich očí. Nie som povrchný človek, no tvojim správaním by si mi možno nedal na výber.

View this post on Instagram

Adventures with you 💕 @julia_jewls

A post shared by TheCoupleGoals (@couplegoals) on

Už mi nechýbajú tie chvíle, keď som nad tebou premýšľala a nemohla som spať. Poučila som sa, že už by som sa nikdy nemala nechať obmedzovať. A nie kvôli tebe, ale kvôli sebe samej. 

Pri tebe som vždy bola sama sebou a na nič som sa nehrala. Mám pocit, že aj teraz som sama sebou. Len som sa dobrovoľne musela posunúť ďalej. Potrebovala som nový impulz, ktorý by mi napovedal, že sa nesmiem utápať vo svojom žiali a pohnúť sa znovu niekde ďalej.

A vieš, kedy som si toto všetko uvedomila?

Keď som ťa uvidela neskutočne šťastného kráčať zasneženou ulicou. Na tvojej tvári bol úprimný úsmev, na ktorý som voľakedy dávno nevedela zabudnúť.

Hlavou mi preletelo nespočetné množstvo spomienok a zážitkov. Bolo mi ľúto všetkého zla, ktoré sa vyskytlo medzi nami. A nechcem poznať odpoveď na otázku či zato mohli obe naše povahové črty a nálady.

Po dlhom čase som však nadobudla pocit, že je v mojom živote niečo inak a práve vtedy som si uvedomila, že si z môjho života nadobro odišiel. 

A tak som sa sama seba opýtala či má pre mňa stále význam premýšľať nad minulosťou.

Presne tak, správna možnosť by mala obsahovať slovo nie. Nemám poňatie, čo to všetko môže znamenať pre teba, no budem sa snažiť veriť v to, že v budúcnosti sa budeš mať lepšie.

A ja sa budem môcť usmievať na ľudí, ktorých spoznám vďaka tomu, že som ťa vyhnala preč zo svojho života aj zo svojej hlavy.

Lebo len vďaka tomu som v niečom iná a spokojná so svojim životom. 

 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.