O láske sa toho už nahovorilo veľa. Každý z nás má s ňou svoje skúsenosti a dobre vie, že tak, ako vie byť krásna, môže byť aj krutá. Určité fakty, ktoré sú s ňou spojené, sa poprieť nedajú. Jedným z nich je aj ten, že nám dokáže zaslepiť oči a kvôli motýľom v bruchu stratíš rozum. Jediné, čo by sme mali počúvať, je naše srdce. To vraj vždy pozná ten správny smer.

Keď sa zamiluješ, je to, akoby sa tvoja myseľ, duša, srdci i telo ocitli v akomsi tuneli. Padáš v ňom veľmi rýchlo, takže si nestíhaš všímať, čo je okolo teba, no ten pocit adrenalínu miluješ a absolútne sa nechceš zastaviť.

Chceš len, nech to trvá. Ako čerstvo zamilovaný človek, máš pred sebou iba obraz svojho vyvoleného. Klapky na očiach aj ušiach, aby ti ten dokonalý pohľad nikto nezničil.

Keď stratíš rozum, neznamená to, že si hlúpa

Je to zvláštne, no vo vzťahoch sme ochotní robiť veci, na ktoré by sme nikdy ani len nepomysleli. Všetok čas chceme tráviť s danou osobou a zabúdame na to, čo je okolo nás. Pre lásku sme ochotní doslova sa biť a zahodiť za hlavu všetko, čo máme. A ako už dobre vieme, aj v debilovi vidíme niekoho perfektného. Nuž, ružové okuliare na našich očiach k nám nepustia nič, čo by nám chcelo pokaziť rozprávku. Lenže my žijeme v realite.

Nie si hlúpa. Nie si naivná. Len veríš, že to, čo teraz zažívaš, môže byť už navždy. A keď prídu pochybnosti, prekážky, či problémy, nechceš počúvať svoj rozum. Láska totiž najviac ovláda tvoje srdce. Ale vieš, čo je na tom dobré? V ňom vždy nájdeš pravdu a tie správne rozhodnutia.

Nikto nie je dokonalý a nie všetci sa riadime iba hlavou. Niekedy je to najlepšie, čo môžeš urobiť, len počúvať vlastné vnútro, ktoré ťa povedie za šťastím. Tam, kde ho nájdeš po boku niekoho, komu naozaj patrí. Niekoho, kto sa ti o neho bude dobre starať.

Preto kašli na to, čo hovoria iní ľudia, vykašli sa aj na to, ako veci vo vzťahu prepočítava tvoja hlava. Vyber sa tam, kde nájdeš vnútornú spokojnosť.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.