Unsplash/Priscilla Du Preez, Jorge Saavedra

Našla si si nový vzťah, si zaláskovaná až po uši a najradšej by si s ním bola 24 hodín 7 dní v týždni? Takáto predstava je naozaj lákavá, no nezabúdaj na to, že skôr či neskôr ti ružové okuliare opadnú. Neurob preto chybu, ktorej sa dopúšťajú mnohé z nás a počas tohto obdobia nezanevri na svojich priateľov.

Dôvod je veľmi jednoduchý. Z lásky tvojho života sa veľmi ľahko môže stať úplne iný človek, než si čakala a tvoj vzťah môže stroskotať. No skutoční priatelia pri tebe ostanú. Samozrejme, ak sa na nich nevykašleš len preto, že si bola doteraz zadaná.

Ak kvôli vzťahu zanevrieš na svoju najlepšiu kamošku, prípadne skupinku tvojich najbližších priateľov, postupom času to akceptujú a naučia sa žiť bez teba. Ak potom za nimi po rozchode prídeš, ako by sa nič nestalo, nečuduj sa, že ťa neprivítajú s otvorenou náručou a nebudú sa správať tak, ako doteraz.

To, že si vo vzťahu, neznamená, že mu musíš podriadiť celý svoj život. Je veľmi dôležité, aby ste mali obaja aj svoje vlastné životy, venovali sa svojim blízkym a záľúbám. Tak bude tvoj život v rovnováhe a budeš mať pocit, že máš všetko, na čom ti záleží. Ak by si sa zamerala len na jednu z týchto oblastí, mohlo by sa stať, že by si sa začala cítiť nenaplnená, nesvoja a nebola by si šťastná. Stojí ti to naozaj za to?

Nauč sa rozdeliť svoj čas medzi svoju lásku, no napíš, zavolaj alebo sa stretni aj so svojimi priateľmi. Niekedy predsa dobre padne, ak sa môžeš porozprávať aj s niekým iným, no nie?

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating