Poznáme to, najmä, keď sa niekam balíme. Kozmetická taška naberá na rozmeroch, toľko vecí do nej treba vpratať. Nemuselo by to tak byť. V prípade núdze poslúži studená voda a to na viacero účelov a nie iba v prípade núdze. Počas bežných dní, kedy máme na výber, takisto môžeme vyskúšať priaznivé účely tejto vzácnej a životodarnej, no nedocenenej tekutiny. Chrobáka do hlavy mi nasadila moja teta, ktorej „ťahá“ na šesťdesiat, vyzerá na tridsaťosem a hrdo sa chváli tým, ako každé ráno začína rýchlou studenou sprchou a vďaka tomuto rituálu odvtedy nepozná nádchu, chrípku a podobné neduhy. Posvietila som si teda na ten studený zázrak tečúci z našich kohútikov. Naozaj  sa vyrovná drahým prípravkom z drogérie???

Poďme od hlavy po päty:

  • Kondicionér. Ak si po umytí vlasov, kedy z nich zmyješ špinu, prach, pot a mastnotu, budeš tvoju korunu krásy oplachovať hoci iba minútu studenou vodou, nadobudne prirodzený lesk.
  • Pleťová voda. Osobne odskúšané. Keď niekam ideš, nemusíš brať so sebou fľašku pleťovej vody. Skús si tvár ráno aj večer umyť studenou vodou. Samozrejme po odlíčení. Póry by sa mali uzavrieť. Ráno to osvieži a celkove to tvári dodá príjemný vzhľad. Pri pravidelnej aplikácii by to malo mať omladzovací efekt.
  •  Osviežovač na tvár. Podobne ako pri každodennej hygiene, aj počas horúcich letných dní či kedykoľvek keď potrebujeme „nabudiť“ unavené bunky tváre. Stačí trocha „ošpliechať“ a hneď sa cítime aj vyzeráme lepšie a to bez osviežovača zaberajúceho miesto v kabelke.
  • Krémy proti vráskam. Čo dodať. Studená voda má sťahovacie schopnosti na pleť.
  • Spevňujúci krém na prsia. Možno to nie je extra príjemné sprchovať si prsia studenou vodou, no efekt to má. Samozrejme, až po poctivých klikoch…
  • Prípravky proti celulitíde. Po umytí mydlom si striedavo púšťaj teplú a studenú vodu a s tvojou pokožkou na zadku a stehnách to spraví za pár týždňov divy.
  • Spevňujúce telové mlieka. Ak chceš mať pevné telo, žiadne mlieko to za teba nespraví, musíš cvičiť, inej cesty niet. Dobrá je však tiež sprcha zakončená prúdom studenej vody. Otužovať predsa treba. Túto vetu si hovorím už dlho… nezabúdajme popri starostlivosti o svoj zovňajšok na jednu podstatnú vec a síce na hydratáciu zvnútra. Dostatočný pitný režim je totiž pre zdravie a krásu jednoznačný základ.

 

foto: tumblr

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.