Ľudia si často myslia, že tí, ktorí sú v toxickom vzťahu, sú slabí. Vraj je to niekto, kto nemá dostatok sebaúcty na to, aby odišiel. Niekto, kto dostáva oveľa menej, než si zaslúži. 

Pravdou je, že toxický vzťah je láskavý a pokorný, ale je ukrytý pod popolom a chaosom. Pod všetkými zlými vecami, ktoré nám vstupujú do života.

Milovala som muža, s ktorým som mala veľmi zničujúci vzťah. On bol ako droga. Prišla som k nemu, mala som ho, ale po čase som chcela stále viac a viac. Vybudovala som si na ňom závislosť aj vtedy, keď ma ničil. Milovala som ho tak veľmi, že by som urobila čokoľvek, aby to medzi nami fungovalo. Investovala som čas a energiu do niečoho, čo aj tak skončilo zatratené. Bojovala som za neho, ale nič nepomáhalo. Ku koncu som bola úplne vyčerpaná.

zdroj: unsplash.com

Toto bol zničujúci vzťah. 

Bol to vzťah plný hier, pochybností, neúprimnosti a nedôvery. Každý krok, ktorý som urobila, každé slovo, ktoré som povedala, spochybňoval. Kým som si však uvedomila, že normálne vzťahy nie sú o kriku, každodenných hádkach a o bitkách, prešlo veľa času.

Život po, doslova, toxickom vzťah je niečo ako zotavovanie. Je to niečo, čo chce veľa trpezlivosti. Nie je to ľahký život. Budeš chodiť po uliciach a hľadať ho v každej osobe, ktorú stretneš. Budeš plakať po nociach, piť víno a mysľou ti nepôjde nič iné len jeho meno. Budeš chvíľu nedôverovať mužom, budeš zničená a budeš mať zlomené srdce. Nebudeš chcieť chodiť do spoločnosti, nebudeš sa chcieť zabávať, nebudeš odpovedať na zvedavé otázky tvojej rodiny, pretože ti to bude spôsobovať ešte väčšiu bolesť.

Musíš nájsť spôsob, ako sa toho zbaviť. Musíš chcieť ty sama. Musíš si uvedomiť, že toxický vzťah naozaj nie je normálny a že to, čo ti robil muž v takom vzťahu, sa nestáva bežne. 

 

Zdroj: thoughtcatalog.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.