Unsplash/Allef Vinicius

Nebude klamstvo, ak začneme tým, že každý z nás zažil v živote prekvapivé situácie, ktoré zmenili náš pohľad na svet, alebo nás prinajmenšom donútili sa aspoň zamyslieť. Či to už bola dobrá situácia alebo naopak, nepríjemná, musíme, teda nič nemusíme, skôr … mali by sme z nich vyťažiť maximum. Ako už z názvu vyplýva, jedna z najlepších situácií na otvorenie očí dokorán je spojená práve s láskou a rozchodom. Tak poďme na to!

Odhaduje sa a všeobecne je známe, že na Zemi je niečo cez 7,75 miliárd ľudí. Rôzne príbehy, rôzne osudy, rôzne pohľady a rôzna hranica vnímania lásky. Všetci ale aj tak vieme, o čo nám ide. „…a žili šťastne až nepomreli.“ Túto frázu poznáme z rozprávok a najradšej by sme tak chceli žiť, aká je však realita? Láska hory prenáša, robí nás šťastnými a vďaka nej na chvíľu uveríme v náš jedinečný happy ending.

Opakujeme ešte raz, len na chvíľu! Prvé mesiace sú väčšinou ako život na obláčiku. Nič nás netrápi, sme spolu radi, nevieme si bez seba predstaviť snáď ani jediný deň. A je to tu! Neskôr príde realita, obláčik sa fuuu rozplynie a my sa začneme vnímať ako skutoční ľudia s chybami a nedostatkami. Mimochodom, to je prvá vážna skúška toho, či vydržíme spolu. A teraz k tebe dievča.

Pýtaš sa samej seba, som na chybe ja? Alebo to on je taký hulvát, že sa toto všetko deje? Prečo sa to vôbec deje? Tak pekne poporiadku. Z filmov, či kníh alebo iných zdrojov sme my ako konzumná spoločnosť naučená, že vzťahy by sa mali končiť šťastne, dokonalý princ na bielom koni jestvuje a vlastne, že život je jedna filmová jazda s dokonalým záverom. Teraz si to prečítaj ešte raz a zamysli sa, dáva ti to zmysel?

Dokonalý princ neexistuje. To, že si s niekým vo vzťahu je iba tvoje rozhodnutie, ktoré robíš sčasti na základe citov a sčasti aj racionálne. Mohla si sa rozhodnúť pre niekoho iného, no vybrala si si jeho. Zhrnutie tvoj akože „pán dokonalý“ bol s najväčšou pravdepodobnosťou skrátka len v správnom čase na správnom mieste. A rovnako tak to funguje aj s vášňou vo vzťahu, ktorá je pripisovaná za veľmi dôležitý faktor vzťahu. Keď sa vytratí, tak je to len preto, že ste sa obaja rozhodli o vzťah nestarať. Nie je to preto, že by ti nebola súdená láska alebo podobné hlúposti.

Aby sme tu nenaťahovali tento článok, prejdeme už k podstate týchto slov. Celé je to, keď sa nad tým naozaj zamyslíš, len o rozhodovaní osôb. Láska ani vzťahy v konečnom dôsledku nie sú komplikované, ale je to len pár jednoduchých vzorcov. Chcem plus chcem sa rovná chcem, chcem plus nechcem sa rovná život ide ďalej, nechcem plus nechcem sa rovná nechcem.

Klišé na záver, buď sama sebou, pracuj na sebe, posúvaj sa ďalej a využi šancu, že si tu. Je pekné občas vhupnúť do sveta fantázie a zasnívať si a vysnívať si život, to nám všetkým dáva nakopnutie a motiváciu, ale na to, aby si videla aj ostatné detaily života, pozeraj sa na svet aj s otvorenými očami a stoj pevne nohami na zemi. Lebo lietanie myšlienok v oblakoch ti nezaplatí účty rovnako tak, ako ti ich nezaplatí bedákanie nad rozliatym mliekom.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating