Veríme, že talentovanú speváčku Kristínu Tran ti predstavovať nemusíme. Jej meno totiž nie je na hudobnej scéne žiadnou novinkou. Spolupracovala s takými menami ako Majk Spirit, Separ, či Addis.

„Práve nedávno, počas pandémie, sa mi podarilo vydať EP Transmission, na ktorom je sedem nových songov, z ktorých niektoré už dostali aj svoj vizuál,“ prezradila Kika, ktorá svoj nový hudobný počin stihla už  koncom augusta aj pokrstiť. Krst musela kvôli pandémii odložiť na neskôr, než mala v pláne.

V marci ho pokrstila len virtuálne titulnou skladbou k EP – Karmageddon. Ten poukazoval na závažnú problematiku našej Zeme, preto aj samotný experimentálny klip bol o čosi vážnejší nielen textovo, ale aj vizuálovo.

Ďalšia skladba T.K.K.T. bola zasa úplným opakom a už od začiatku melodickej linky je viac tanečná ako piesne predtým. Všetky skladby z EP vznikli produkčne pod vedením Mateja „LilMax“ Mikloša.

„Celé EP je vlastne súhrn žánrov, ktoré sa mi páčia a ovplyvňovali ma počas celého života. Preto tam nájdete napríklad aj pesničku v štýle 80. rokov, ktorá mi pripomína moje rokenrolové detstvo,“ hovorí Kristína, ktorá kedysi profesionálne tancovala práve tento tanečný štýl.

 

Slávnostný krst spojený s jej koncertom sa konal na terase jednej z lodí na Dunaji s nádhernou panorámou na celé mesto. Podporiť ju prišlo viacero umelcov a Kika spoločne s kapelou odohrala nové skladby aj naživo.

Druhá štúdiová nahrávka exotickej krásky s vietnamskými koreňmi obsahuje sedem piesní a okrem samotnej speváčky nájdeš na EP aj dva mužské hlasy, a to spevákov Tomyho Kottyho a Dana Kapitána. Obaja si s ňou na krste spoločne zaspievali a Tomy Kotty sa zhostil zároveň úlohy krstného otca.

zdroj: Andrej Hrušovský

Namiesto obligátneho šampanského zvolili na krst Kristínine obľúbené gumové medvedíky, ktoré sú vraj jej závislosťou a vždy nosí aspoň dva balíčky so sebou v kabelke. Okrem originálneho nápadu s krstením cukríkmi bol veľmi originálny aj nosič z dielne multižánrovej platformy Ruka Hore, na ktorom Kika svoje EP vydala. Nenájdeš ho totiž vo forme klasického CD, ale špeciálnej kartičky, ktorá pripomína platobnú kartu. Tá obsahuje unikátny kód na stiahnutie hudby.

Údernú myšlienku speváčka podčiarkla aj na samotnom krste s jej nosnou skladbou EP Karmageddon, v ktorom textom aj vizuálom upozorňuje na dopady klimatickej krízy. „Nie je mi ľahostajné, ako bude naša Zem vyzerať o pár rokov, a preto som tiež využila svoj hlas a prostredníctvom pesničky prispela k zmene,“ vraví Kika, ktorú ku vzniku piesne inšpirovali iniciátori petície Klíma ťa potrebuje.

zdroj: Andrej Hrušovský

Pozri si dokonalé fotografie z krstu, o ktoré sa postaral Andrej Hrušovský a odviedol naozaj skvelú prácu. Zo snímok sála pozitívna energia, vďaka ktorej sa aspoň takto myšlienkovo prenesieš na podujatie, ktoré priam dýchalo talentom a dobrou náladou.

zdroj: Andrej Hrušovský
zdroj: Andrej Hrušovský
zdroj: Andrej Hrušovský
zdroj: Andrej Hrušovský
zdroj: Andrej Hrušovský
zdroj: Andrej Hrušovský
zdroj: Andrej Hrušovský

Zdroj: Tlačová správa/Ruka Hore

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.