Kristína Farkašová je známa herečka, moderátorka, obľúbená spisovateľka, blogerka a autorka kreatívnych tričiek Koláčová.

Najnovšie sa ako ambasádorka zapojila do projektu Figara „Tajné radosti“ žien. Okúzľujúca mama dvojičiek, Ely a Matildy, nám prezradila čo rada robí, keď si nájde chvíľu len pre seba.

Prečo si rozhodla stať sa ambasádorkou tajných radostí v rámci projektu Figara?

Pretože som absolútne presvedčená o tom, že každá malá tajná radosť je vlastne veľkou radosťou. A bez veľkých radostí by som ja osobne nevedela fungovať. A pritom často stačí tak málo! No a to, že sú tajné radosti zdraviu prospešné, treba šíriť. Tak sa na tom šírení chcem spolupodieľať.

Si mama, herečka, moderátorka, spisovateľka, podnikateľka, blogerka….. Ako často si nájdeš na seba čas? Čas pre tvoje tajné radosti?

Taký ten „hýčkací“ čas si naozaj hľadám ťažko. Ale, chvalabohu, mne robí napríklad obrovskú radosť vymýšľať príbehy, a to robím počas celého dňa a je mi jedno, či pri tom varím, či visím za nohu. Mám obrovské šťastie, že moje radosti sa mi podarilo zároveň premeniť na prácu. Písanie, vymýšľanie tričiek, hľadanie nových nápadov… No, ale vráťme sa k tým ženským radostiam. Tak poviem…už týždeň si chcem radostne oholiť nohy. Vždy na to zabudnem. Tak ale…nie je to skvelé, že nemám čas všímať si také „prkotiny“? (smiech) A teraz jedna tajná informácia…ja keď po večeroch píšem, pozerám si pri tom stránky s oblečením a kabelkami. Normálna závislosť. To tak priebežne počas písania relaxujem. Krásna vec! (smiech)

Ako  najradšej relaxuješ?

Najradšej jednoznačne spánkom. Toho mám stále málo. Som nesmierne šťastná, ak sa mi raz za čas podarí zájsť na thajskú masáž. Takú strašne „mačkaciu“ a silnú. To ja milujem. Mám taký sen, že raz sa nechám týždeň vkuse masírovať. Inak sa viem zrelaxovať varením a vešaním voňavej čerstvo vypratej bielizne. To sú také moje obsesie. Ale aby som bola úprimná, ja veľmi neviem relaxovať. Ja mám vrtuľu v zadku a s ňou sa to skrátka nedá.

final-kika3_zmenfoto: Figaro

Poteší ťa viac hmotná, alebo nehmotná tajná radosť? 

Záleží od situácie. Ale týmto som si pripomenula, že mám ešte jednu vážnu ženskú radosť, ktorá je zároveň relaxom. Tak dvakrát do mesiaca si večer sama samučičká (čo je teda pomerne neobvyklý stav) zájdem do môjho obľúbeného obchodu s oblečením. A skúšam a kombinujem a teším sa z nových objavov. Najhoršie je, že je tam aj detské oddelenie…tak čo myslíte, ako to väčšinou dopadne? (smiech) A toto je napríklad také spojenie hmotnej a nehmotnej radosti v jednom. To sú chvíľky naozaj len pre mňa!

Kedy si pripadáš spokojná a dokonalá?

Uf. Keď vonku svieti slnko. Vtedy sa usmievam. Neviem, či som vtedy dokonalá, ale vôbec nad tým nemusím uvažovať, lebo som taká spokojná, že mi to je jedno. (smiech)

A kedy najviac žensky? 

Od jari do jesene. Nosím sukne a šaty. 90% času. Ja tú svoju ženskosť akosi len objavujem. Inak som skôr „chalaňka“. Ale odkedy som zosukňovatela, objavila som, že byť ženou je neskutočne príjemné. Teraz mám napríklad na svoj vkus príliš krátke vlasy a tak sa už teším, ako podrastú a zase mi dodajú o čosi viac ženskosti. A mám aj dve vône, ktorými keď sa navoniam, premením sa v sekunde z „chalaňky“ na ženu. A ešte jedna vec: Keď idem občas večer moderovať nejaký ples, alebo akciu a musím sa vyfintiť! Ja to fintenie inak nemám úplne rada a nepripadá mi dôležité, ale raz za čas je to úžasné. Úplne iný pocit. Vždy sa na to teším.

final-kika6foto: Figaro

Máš za sebou dosť silnú komunitu fanúšičiek, s ktorou komunikuješ. Myslíš si, že Slovenky si vedia nájsť čas na svoje tajné radosti?

Áno, myslím, že sa snažia. Myslím, že si všetky uvedomujeme, aké je to dôležité a že každá potrebujeme nejaký ten ženský manierik.

Aké sú podľa teba najčastejšie tajné radosti Sloveniek?

Podľa mňa tajne vyžierajú chladničky (smiech). Keď sa tak pozerám okolo seba, mám pocit, že najčastejšie ženské radosti Sloveniek sú gélové nechty (smiech)…ale nie, vážne…neviem. Páči sa mi napríklad, keď v sebe niekto objaví radosť z kreativity a tvorenia. Toľko prenádherných záležitostí som poobjavovala a sú jasným dôkazom, že sú pre autorku neskutočnou radosťou. A osobne obdivujem ženy, ktorým robí radosť športovať. To by som raz strašne chcela zažiť.

Aké sú tvoje tajné radosti?

Tak teda napríklad: umývanie drezu jedným špeciálnym čistiacim prostriedkom, na ktorého vôni som jednoznačne závislá. A čisté podlahy! To je koniec, to ja skrátka musím mať! Krémovanie rúk – to robím nonstop, bez toho nemôžem žiť. Ňuchám našej psici labky,  ktoré mi šialene voňajú a keď je hrášková sezóna, zožeriem každý deň plnú igelitku hrášku..a mám v skrini asi štyridsať pásikavých tričiek, spievam si nahlas v aute, a potom sa tvárim, že nespievam, keď cítim, že sa na mňa niekto pozerá… Alebo si narvem totálne plné ústa chipsov. Tiež zbožňujem spať totálne zababušená pod šuchotavou perinou a každé ráno musím mať na raňajky párky s horčicou (smiech).

Hanbíš sa za svoje tajné radosti pred kamarátkami, blízkymi? 

Moje tajné radosti sú vlastne dosť okaté, a tak sa k nim priznávam. Ja mám aj na iných ľuďoch rada, keď môžem pozorovať ich tajné radosti. Milujem sledovať ľudí, ktorí robia niečo, čo ich baví.

Myslíš si, že každá žena by mala mať svoje tajné radosti? 

Povinne!

Čím sú Slovenky z tvojho pohľadu typické? 

Fíha, to teda skutočne neviem. Ja všeobecne ženy ešte len objavujem. Vždy som bola chalanský pupok a vždy som mala viac kamarátov ako kamarátok. Na tej materskej, s dvoma malými ženami doma, som sa dostala do ženskej spoločnosti. Páči sa mi na ženách, keď sa „netentočkujú“, majú humor, neriešia stále “som tučná”, “mám celulitídu”. Keď im je so sebou samou dobre. A je mi teda jedno, či sú to Slovenky, alebo Španielky. Ale mám pocit, že slovenské ženy sa začali mať viac rady a uvedomujú si čoraz viac, že potrebujú malé ženské radosti. A ideálne je, ak si ich aj doprajú.

O svojich tajných radostiach sa môžete podeliť na web stránke www.tajneradosti.sk. Tu nájdete aj tipy ako sa cítiť spokojne a dokonale, môžete sa inšpirovať ďalšími tajnými radosťami žien či vyhrať wellness pobyt alebo balíček pre domáci relax.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.