SAShe

Do útulných priestorov bratislavskej Starej tržnice už po deviaty raz zavíta jedinečný trhový koncept SAShE v Tržnici, ktorý dáva príležitosť overeným slovenským značkám, ale aj šikovným nováčikom ručnej tvorby, aby prezentovali svoje výrobky mimo virtuálneho prostredia.

Šancu pozrieť, vyskúšať, ovoňať, či ochutnať jedinečné výrobky, podať si ruku s ich autormi a zažiť typickú SAShE atmosféru, budú mať návštevníci od stredy 15. septembra do piatku 17. septembra. Pripravená je bohatá sekcia oblečenia, kabeliek, šperkov, doplnkov, kozmetiky, výrobkov a oblečenia pre deti, vecí do domácnosti a zero waste produktov.

Jedinečne, pohodlne a udržateľne

Nechajte sa zlákať eticky vyrobenou, ekologickou módou, v ktorej dokážete dýchať vy i naša planéta! Vzdušné ľanové kúsky nadčasových strihov, ktoré kladú dôraz na jedinečnosť každej ženy, predstaví slow fashion značka SEVERANKA. To, že vyrábať veci, žiť, nosiť ich a vyjadrovať svoje divoké pravé ja, je možné aj bez drancovania planéty, ukáže (nielen) outdoorová značka wildu.

Lásku k telu a k prírode šíri aj rodinná značka Láskovo, ktorá ponúka nežné kúsky spodnej bielizne a oblečenia, vyrobené z organických materiálov. Dôraz na to, čo nosíme pod šatami, kladie aj nápaditá značka Poko Loko, zasvätená sieťotlači originálnych pančúch – celonožiek.

zdroj: SAShE

Poklady do šperkovnice

Okrášlite sa nekonečnou fantáziou našich výrobcov a uchmatnite si čačku na každú príležitosť! Jemné zázraky vytiahnuté priamo z pece, v podobe elegantných keramických náušníc, brošní či príveskov, ponúknu značky Loris, Tana a Kaatika. Výrazné kúsky pre ľudí, ktorí sa neboja „vykrojiť” z radu, vyrába značka Tete-Art, inšpirovaná slovenskými ľudovými motívmi.

Nádych folklóru do vášho outfitu vnesú aj drevené skvosty značky Slovak roots. Ak okrem vkusného doplnku hľadáte aj rovnováhu medzi telom a dušou, zastavte sa pri stánku značky Akoya a jej elegantných šperkoch zo vzácnych minerálov. Milovníkov retra potešia folkové sety a dizajnové traky značky BonBonBijoux.

Malé radosti pre naše ratolesti

Z trhu kreativity SAShE neodídu z prázdnymi rukami ani mladšie ročníky. Detské oči radosťou rozžiaria čarovné kufríky plné magických svetov látkových zvieratiek, tvorené značkou Katya dyzajn, alebo malebné korkové hračky a doplnky značky korkii.

Šikovné hlavičky nájdu potešenie v logických hračkách z dreva značky bavito. Každú maminu, ktorá chce oživiť šatník svojich detí, určite zaujmú krásne a pohodlné dizajny značky LAPAJ, ušité z kvalitných bio bavlnených látok s úctou k prírode a ľudskej práci tak, aby porástli s detičkami čo najdlhšie.

zdroj: SAShE

Bzukot rozkvitnutej lúky

Ako vždy na trhoch SAShE nesmú chýbať ani voňavé klenoty z lona matky prírody. Svoje mňamózne kuchynské kreácie, exotické džemy a povestné sirupy odprezentuje Baškina domáca továreň na dobroty. Svoje miesto si u nás nájde aj najdôležitejší hmyz planéty – včielky, ktorých usilovná práca okrášli stánky značiek MEDÁREŇ a Zlatý nektár.

Blahodarné účinky prírody na pokožku zužitkovala značka DULCIA natural, v ktorej stánku nájdete mydlá, krémy či deodoranty na báze rastlinných a bylinných extraktov. Pre tých, ktorí by si okrem natierania a požívania k prírode radšej pričuchli, sú tu ručne vyrábané vonné sviečky zo sójového a včelieho vosku značky BOTANICANDLE.

Naplňte svoj svet krásou

Vlejte jedinečnosť aj do svojho domova a obklopte sa umením. Tvorivosť bežného dňa poháňa šikovné ruky tvorcov značky Kreamika, ponúkajúcej úžitkové keramické výrobky ako šálky, misky či vázy. Do nových úrovní posúva keramické umenie sochárska značka FRIKOU.

Že sa oplatí snívať v každom veku, nám pripomenú rozprávkové vankúše z ilustrátorskej dielne značky Mellow, známej aj vďaka konceptu populárnej veľryby Gerdy. Ak túžite obohatiť svoje pekárenské znalosti o najnovšie technológie, je tu pre vás značka simmari, ponúkajúca zábavné vykrajovačky vyrobené pomocou techniky 3D tlače.

zdroj: SAShE

Kedy môžeš tento jedinečný trhový koncept navštíviť?

15. – 17. 9. 2021
Streda: 13.00 – 20.00 hod.
Štvrtok: 13.00 – 20.00 hod.
Piatok : 13.00 – 20.00 hod.
Stará tržnica, Námestie SNP 25

Vstup: 2€ (na mieste / platí na tri dni)

Viac podrobností nájdeš aj vo facebookovej udalosti tohto krásneho podujatia. 

zdroj: SAShE
zdroj: SAShE
zdroj: SAShE

Zdroj: Tlačová správa/SAShE

Viac z kategórieLife