Unsplash/Kalos Skincare

Každá žena túži po krásnej čistej pleti. No nie každá má tie správne návyky na to, aby sa k svojmu cieľu aj dostala. Pritom to nie je nič ťažké. Stačí ti pár minút večer, zapamätať si tie správne tipy a každé ráno sa budeš zobúdzať s dokonalou tvárou.

Dvojfázové čistenie

Vyčistiť si pleť je absolútnym základom. Premôž lenivosť a venuj svojej tvári tých 10 minút denne. A hlavne, nikdy, ale naozaj nikdy, nechoď spať s make-upom na tvári.

Každé čistenie sa počíta, no pre dokonalý výsledok by si mala aplikovať dvojfázové čistenie – 2 kroky, ktoré ťa zbavia nečistôt. To sa skladá z čistenia produktom na olejovej báze a následne umytím gélom/penou, ktorá pleť dočistí. Ak nepoužívaš olejový krok, ale čistíš sa micelárnou vodou, nezabudni, že po nej je absolútne nutné ešte pleť dočistiť.

Tonikum/sérum

Po čistení by malo nasledovať tonikum. Tento krok však mnoho žien vynecháva, a ak to takto vyhovuje aj tvojej pokožke, je to v poriadku. Pre peknú pleť by si si mala aspoň aplikovať sérum, určené na tvoj typ pokožky, ktoré ju hlbšie vyživí či hydratuje.

zdroj: Pexels/Ali Pazani

Nočný krém

Bodkou je, samozrejme, aplikácia nočného krému. Aj tu si vyber taký, ktorý je určený na tvoj typ pleti a nie prvý, ktorý ti prišiel v drogérii do cesty.

Čisté obliečky

Iba starostlivosť o pleť v kúpeľni nie je všetko. Dbať by si mala aj na iné faktory, ktoré čistotu našej pleti ovplyvňujú. Napríklad, nezabudni pravidelne meniť obliečky na vankúši. Ten je totiž plný špiny a baktérií, ktoré sa počas dňa i noci na neho dostanú.

Pitný režim

Pred spaním si dopraj aj pohár čistej vody (ale naozaj iba jeden). Počas spánku ju telo potrebuje a práve dôsledný pitný režim má vplyv aj na našu pokožku a celkové zdravie.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty