Po ére „dokonalej krásy“ prichádza na celom svete nový trend – zdravé sebavedomie, sebaláska a hrdosť na to, ako v skutočnosti vyzeráme. Nie náhodou má hashtag #skinpositivity v súčasnej chvíli okolo 132-tisíc príspevkov, ktoré navyše každým dňom narastajú.

Instagram začína byť bezpečným priestorom, kde zdieľanie nedotknutej pleti bez make-upu a filtrov nachádza stále viac priaznivcov. Ženy s nadšením zdieľajú svoje príbehy a osvedčené tipy na starostlivosť o svoju pokožku. Je načase konečne sa prijať a mať rada svoju vlastnú pleť!

Súčasná situácia nám do životov priniesla nekonečnú radu Zoom konferencií a online schôdzok, ktoré našu myseľ zahlcujú viac, než je potrebné. Deň za dňom sa na seba pozeráme cez web kameru a máme veľa času na porovnávanie i hodnotenie sa, čo sa dá považovať za zbytočný psychický nátlak. Z nedávneho prieskumu, ktorý uskutočnila značka FOREO v spolupráci s marketingovou spoločnosťou OnePoll UK1 vyplynula jedna skutočnosť.

zdroj: Unsplash/Benigno Hoyuela

Pätina žien vo veku od 18 do 34 rokov pripúšťa, že pred video hovorom vstáva skôr, aby stihli skrášliť svoju pleť. Dokonca 40 % opýtaných počas online schôdzok vypína kameru, pretože nie sú spokojné s tým, ako vyzerajú. Vnímanie samého seba je v dnešnej spoločnosti alarmujúce – veľa ľudí sa cíti izolovane, nevie si so svojimi kožnými problémami poradiť a niektorí zvádzajú každodenný boj s nerealistickými štandardami virtuálnej „dokonalej krásy“.

Je dôležité si pripomenúť, že sme v tom všetci spoločne. Chris Luckham, Head of Education v spoločnosti FOREO hovorí: „Myslím, že je veľmi dôležité vnímať svoje skutočné ja, hlavne to, ako naozaj vyzeráme. Pretože čím viac sa snažíme zlepšiť alebo zmeniť náš vzhľad prostredníctvom aplikácií a filtrov, tým viac sme nešťastní z toho, čo v skutočnosti máme. Ak by som mohol dať jeden najlepší tip pre život, bola by ním sebazáchova. Dávajte na seba pozor a snažte sa starať ako o svoje telo, tak aj o svoju myseľ.“

Dôveruj svojej vlastnej pokožke. Švédska beauty-tech značka FOREO zdieľa 4 najlepšie tipy, ako dosiahnuť zdravú a krásnu pleť:

Investuj do krásy

Keďže na našu pleť útočí každý deň nespočetne veľa škodlivých vplyvov, od smogu, cez stres až po silné slnečné lúče, je dôležité sa o ňu pravidelne starať. Vytvor si rannú a večernú rutinu, vďaka ktorej sa dostane tvoja pleť na inú úroveň. Základ je mať doma šikovných pomocníkov, ktoré tvoju kúpeľňu premenia na profesionálny kozmetický salón.

Najlepšie na tom je, že s nimi vieš svoju starostlivosť vykonávať ako skutočná odborníčka. Navyše to bez problémov zvládneš aj pri robení ďalších obľúbených činností, napríklad pri čítaní obľúbenej knihy. Je fascinujúce, ako nám dnes moderné technológie umožňujú domácu starostlivosť na vysokej profesionálnej úrovni.

Napríklad FOREO UFO 2 je pleťovým prístrojom, ktorý je vybavený termo funkciou, kryoterapiou, širokou škálou LED svetiel a T-sonic pulzáciami. Nielen, že pleť omladí, spevní, rozjasní, ale tiež si poradí s akné, zjednotí tón pleti a navyše zaistí lepšie vstrebávanie živín z následne nanesených kozmetických produktov.

Buď vďačná za svoju pleť

„Byť vďačný za svoju pleť môže znieť ako ďalšie klišé, ale v skutočnosti vás tento pocit naplní sebaláskou a rozžiari vás zvnútra. Keď sa cítite sebavedome, je nemožné prehliadnuť tú energiu, ktorá z vás priamo srší a vidieť ju predovšetkým na vašej tvári. Vy a vaša pokožka ste jedineční, tak sa majte radi a prestaňte sa porovnávať s ostatnými. Ak prijmete svoju individualitu, budete prekvitať. Poďakujte svojej pleti, ktorá z vás robí práve vás,“ radí popredná trénerka Lucy Sheridan.

Dopraj svojej pokožke lásku

Vďačnosť je skvelý spôsob, ako žiariť zvnútra. Dôležité je však zaradiť do svojej každodennej starostlivosti o pleť kvalitné produkty, ktoré vám pomôžu cítiť sa úžasne. Hĺbkové čistenie je jednoduchý, ale účinný krok, ako to dosiahnuť.

Postav sa svojmu strachu

Je dôležité vedieť, že v tom nie si sama. Nedávno sme hovorili s beauty influencerkou Maddie Edwardsová o jej ceste k sebavedomiu. „Myslím, že je celkom prirodzené cítiť sa osamote a izolovane. Preto som začala na Instagrame zverejňovať fotky tváre bez make-upu i filtrov. Čoskoro som si uvedomila, že nie som sama – veľa ľudí sa stretáva s rovnakými kožnými problémami, ako ja a neexistuje absolútne nič, za čo by som sa mala hanbiť. Od tej chvíle sa cítim vo svojej koži oveľa lepšie a sebavedomejšie,“ hovorí Maddie.

Produkty FOREO sú k dispozícii na Foreo.com, Notino.sk a v parfumériách Douglas.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.