Najúspešnejší slovenský projekt s medzinárodným presahom zameraný na módny priemysel – Košice Fashion Week (KFW) – vstupuje do štvrtého ročníku a opäť prinesie návštevníkom Kasární / Kluturparku jedinečné módne zážitky. Tohtoročný program je obohatený o niekoľko noviniek:

KFW 2017 prvýkrát hostí unikátny medzinárodný start-up pre mladé talenty módneho priemyslu European Fashion Accelerator a v rámci prehliadkového programu KFW prináša prestížne zahraničné značky.

V programe sú bohato zastúpené známe zahraničné mená: prvý večer zaháji exkluzívna Opening party obľúbeného reťazca MANGO a diváci sa môžu tešit na deň zahraničných značiek ako Versace, Valentino, Victoria Beckham, Isabel Marant a ďalších z výberu Alizé – domu módy. Dlhoročné skúsenosti, aktuálnosť, štýl – aj to sú slová, ktoré vystihujú prácu a filozofi u Alizé. Prehliadku módnych kúskov týchto svetoznámych značiek nikde inde na Slovensku nenájdete!

Aktuálnu kolekciu predstaví i BCBG MAXAZRIA, značka dostala názov podľa parížskeho slengu “Bon Chic Bon Genre” v preklade „Dobrý štýl, dobrý postoj” a stelesňuje skutočnú kombináciu európskej prepracovanosti a amerického ducha.

Obchodné centrum AUPARK pre návštevníkov pripravilo výber značiek Tommy Hilfiger a Sugarbird.
KFW tradične predstaví nové kolekcie renomovaných slovenských návrháriek – Jitka Klett uvedie kolekciu LAPOESIA v industriálnych interiéroch garáží Kulturparku.

Košické návrhárky Zuzana Haková, Ida Sándor a Jana Polak návštevníkov prevedú módnymi trendami jeseň – zima 2017/18.

Kolekciu Slavianka Jaroslavy Wurll Kocanovej doplnia unikátne šperky Zuzany Zliechovcovej a Dajana Rodriquez predstaví najnovšie kabelky z jej dielne.

KFW taktiež podporuje mladé dizajnérske talenty. V programe dostali priestor návrhári a študenti umeleckých škôl z Košíc SOŠ Gemerská a Škola úžitkového výtvarníctva a študenti ateliérov odevného dizajnu z VŠVU Bratislavy, UJEP z Ústí nad Labem a ZCU Plzeň. A najmladší módni tvorcovia sa uvedú na Fashion Kidlab.

Súčasťou sprievodného programu bude POP-UP store umiestnený v Kasárňach / Kulturparku s vybranými dizajnovými kúskami značiek napr. BCBG MAXAZRIA, či návrháriek zastúpených na KFW i mimo program. Návštevníci sa možu tešiť na špeciálny ZOOT corner s odborným poradenstvom stylistky a na súťaž o vstupenky.

Košice Fashion Week podporuje i EUROPEAN FASHION ACCELERATOR – jedinečný mezdinárodný start-up pre mladé talenty zameraný na kreatívny priemysel v Strednej Európe s mottom: „Let‘s CREATE our future“ a koná sa vďaka podpore Višegrádského fondu.

Hlavným cieľom projektu je vytvorenie lepších podmienok pre absolventov umeleckých oborov z centrálnej Európy na získanie potrebných znalostí a praktických skúseností vedúcich k úspešnému prechodu zo študijného prostredia do reálneho biznisového sveta. Koncept je zameraný na profesionálnu prezentáciu, vzdelávanie v ďalších oblastiach potrebných k podnikaniu v móde, efektívny networking a marketing, pretože len prepojenie znalostí a schopností je kľúčom k úspechu.

zdroj: Archív Kosicefashionweek