Organizácia Červený nos Clowndoctors plní svoje poslanie napriek situácii, ktorú si vyžiadala koronakríza. Keďže klauni navštevovať choré deti či seniorov v týchto dňoch nemôžu, rozosmievajú ich online. Agentúru SITA o tom informovala Ivana Kohutková z platformy Hlas občianskych organizácií.

Klauni zostali po 16 rokoch svojich aktivít v slovenských nemocniciach prvýkrát doma. Organizácia preto spustila program Červený nos online a klaunuje cez internet. „Natáčajú veselé videá, v ktorých diváci uvidia, či vedia klauni vyliezť spod periny, zvládnuť rannú hygienu alebo ako oslávili Svetový deň vtáctva. Nechajte si priniesť trochu klaunského humoru, zábavy a smiechu domov aj vy. Všetci to dnes potrebujeme. Nájdete ich na Facebooku, Instagrame alebo na YouTube,“ pozýva organizácia. Ako dodáva, pripravuje aj klaunské videohovory pre dlhodobo choré deti.

View this post on Instagram

Už ste sa dnes zasmiali? Budeme sa snažiť, aby ste na túto otázku odpovedali každý deň ÁNO. 🙂 Už od zajtra oficiálne spúšťame nový program ČERVENÝ NOS ONLINE. 🔴 Hoci sú naše klaunské návštevy v nemocniciach pozastavené, my v Červenom nose si nestojíme na kábli, ale pracujeme ostošesť, aby sme aj takto na diaľku mohli robiť naše poslanie – prinášať smiech tým, ktorí to potrebujú. A tým myslíme vás všetkých – malých, veľkých, tých, ktorí sú doma, ale aj v práci či v nemocnici. Každý úsmev je teraz dôležitý. 👍 Klaunské videá nájdete na našom YouTube (link v profile) Už sa na vás aj takto online na diaľku tešíme! ❤️

A post shared by ČERVENÝ NOS Clowndoctors (@cervenynos_clowndoctors) on

Naším poslaním je prinášať radosť a smiech tým, ktorí to potrebujú. Epidémia koronavírusu spôsobila, že takú potrebu má dnes nespočetné množstvo ľudí – izolovaných v nemocniciach či doma, riskujúcich v práci, ale aj obávajúcich sa o budúcnosť. Teraz je tých, ktorí potrebujú povzbudenie, radosť a smiech, skutočne veľa,” uviedla výkonná riaditeľka občianskeho združenia Červený nos Clowndoctors Zuzana Ambro.

S programom Červený nos online sa organizácia zapojila aj do informačnej kampane „S rozvahou“. Spolu s Ligou za duševné zdravie, Národným centrom zdravotníckych informácií a Via Iuris budú v najbližších týždňoch ponúkať návod, ako zvládnuť súčasnú situáciu čo najlepšie. Na webovej stránke www.srozvahou.sk ponúknu niekoľko tematických celkov s užitočnými informáciami a odpoveďami na aktuálne otázky. Štyri organizácie chcú tak pomôcť udržiavať náladu v spoločnosti „na zdravej hladine medzi ľahostajnosťou a panikou“.

 

Zdroj: SITA

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.