Koniec vzťahu

Toto nie je hra. Nemôžeš ju vypnúť, keď sa ti v nej nedarí. Láska sa totiž nedá len tak stopnúť, my ju totiž neovládame, to ona má moc nad nami. Preto si ju nemôžeš pri sebe udržať, aj keby si chcela. Koniec vzťahu môže prísť kedykoľvek, no to ešte neznamená, že sa všetko v danom momente skončilo naozaj. 

Miluješ ho. Úprimne. Nie je to žiadne zaslepenie, ale skutočný cit, ktorý ste už otestovali. Lenže, život sa mení rýchlo a ty môžeš byť na strane ženy, ktorá dostala kopačky. Ba dokonca, môže sa ti to stať aj vtedy, ak sama po rozchode túžiš. Zrazu to príde, už viac nie ste pár. Skončilo sa to medzi vami. No pocity len tak nevyprchajú. Budeš si ich v sebe niesť ešte pekne dlho.

Koniec vzťahu nie je vlastne koncom

Blízke puto medzi vami sa pretrhlo a fyzický kontakt je nulový. No myšlienky na neho sa nevytratia v momente, kedy by si chcela. A už vôbec nie to, čo si cítila vo svojom srdci. Chce to ešte veľa času, porozchodových fáz a popíjania vína s kamoškou na to, aby začali naozaj blednúť a strácať sa. Hovorí sa, že keď zíde z očí, zíde z mysle. Myslím si, že pri láske to neplatí vôbec.

Koniec vzťahu totiž znamená začiatok hojenia duše. Tie dobré spomienky si navždy uchováš, na tie zlé sa budeš snažiť pomaly zabudnúť. Tak, ako bude pomaly vyprchať jeho vôňa z tvojej pokožky, budú slabnúť aj všetky sny, ktoré si s ním mala. Nie je to ako prasknúť balón, je to, ako keby si ho pomaličky púšťala preč, centimeter po centimetri, aby si sa s tým stihla aj zmieriť.

Na ten balón sa pozeráš a lúčiš sa s tým, čo bolo, aj keď ten koniec prišiel už pred mnohými dňami. A to je v poriadku, pretože každá z nás to potrebuje. Potrebujeme sa s tým vyrovnať naozaj, nie len naoko.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating