Premiéry tretieho pokračovania filmu After sa dočkáme skôr, než sme čakali. Podľa prvých odhadov mala byť premiéra naplánovaná až 30. septembra, no tvorcovia sa rozhodli inak a ty si budeš môcť užiť film After: Tajomstvo už o pár dní. Lepší koniec prázdnin a začiatok školského roka sme si ani nemohli predstaviť.

Zapíš si do diára dátum 2. september, pretože práve v tento deň sa uskutoční premiéra dlho očakávaného pokračovania knižného a filmového fenoménu. Z originálneho názvu After We Fell sa na Slovensku stalo After: Tajomstvo. Život Tessy a Hardina sa tento raz prevráti naruby, pretože ich čaká najväčšia výzva. Výzva, ktorá sa volá život.

Tessa dostala po ukončení univerzity možnosť získať prácu svojich snov, ktorá by však znamenala sťahovanie cez polku Ameriky. Hardin pritom tajne dúfa, že by mohli zakotviť v Londýne. Vo chvíľach, keď sa pevne držia v objatí, sa zdá, že sú nerozluční, že im pri nohách leží celý svet. Potom však príde na rad Hardinova žiarlivosť, divoký temperament a jeho „talent“ opakovane Tesse ubližovať.

zdroj: Bontonfilm

Ich zložitú situáciu ešte viac skomplikuje návrat Tessinho otca a nebudú chýbať ani šokujúce odhalenia o Hardinovej rodine. Dvojica už nebude mať kam cúvnuť, Tessa a Hardin sa budú musieť rozhodnúť, či ich láska stojí za to, aby o ňu zabojovali napriek všetkým nástrahám, ktoré ich čakajú. Alebo sa bude musieť každý z nich vybrať vlastnou cestou? Nech sa rozhodnú akokoľvek, jedna vec je istá. Ich životy už nebudú nikdy také ako predtým.

V hlavných úlohách filmu After: Tajomstvo sa rovnako ako v dvoch predchádzajúcich dieloch predstavia sympatický herec a model Hero Fiennes Tiffin, ktorého britský prízvuk privádza fanúšičky do vytrženia, a šarmantná Austrálčanka Josephine Langford.

Novinkou je obsadenie držiteľky Oscara a Zlatého glóbusu Miry Sorvinovej, ktorá si vo filme After: Tajomstvo zahrá Tessinu mamu Carol, a mladého amerického herca Cartera Jenkinsa, známeho napríklad z romantickej komédie Valentín či rodinného filmu Príšerky v podkroví. Ten stvárni postavu Roberta, ktorý zamieša karty vo vzťahu medzi Tessou a Hardinom. V novinke After: Tajomstvo sa teda môžeš tešiť aj na ďalší milostný trojuholník.

zdroj: Bontonfilm

Tretie pokračovanie sa prekvapivo natáčalo v Bulharsku a navyše počas pandémie, čo prinieslo hercom a štábu naozaj nečakané a prekvapivé zážitky. Po príchode do Bulharska museli ísť všetci do karantény, pričom uviazli na jednom poschodí hotela. To im aspoň umožnilo lepšie sa spoznať. Čas si krátili napríklad hraním kariet a, samozrejme, robením hlúpostí. Na natáčaní After: Tajomstvo vďaka tomu vládla pohodová, uvoľnená atmosféra.

„Cítili sme sa tak trochu ako na internáte, bolo to naozaj vtipné. Keď sa nenatáčalo, dobre sme sa vybláznili, naháňali sme sa s Nerf hračkárskymi pištoľami a užili sme si kopec prankov,“ zaspomínala si na časy strávené v Bulharsku Josephine Langford.

zdroj: Bontonfilm

Filmy After vznikajú podľa rovnomennej knižnej série Anny Toddovej. Príbeh Tessy a Hardina autorka pôvodne písala na voľne prístupnú internetovú platformu Wattpad, kde sa stal obrovským hitom a získal si miliardu prečítaní. Tento nečakaný úspech vyústil do vydania 5-dielnej knižnej série a následne aj do natáčania celovečerných filmov. Z kníh sa stali bestsellery a z filmov kinohity. Dnes má sága After milióny čitateľov a divákov po celom svete.

Režisérka tretieho pokračovania Castille Landon si v rámci príprav na natáčanie dôkladne naštudovala knihy Anny Toddovej, čo sa podľa všetkého odrazilo aj na filme After: Tajomstvo. Z prvých zverejnených záberov v traileri je totiž zrejmé, že fanúšikovia sa dočkajú hneď niekoľkých kultových scén, ktoré poznajú z knižnej predlohy.

Podľa nadšených reakcií na sociálnych sieťach by tak práve toto mohol byť doteraz najlepší film zo série After. Či to tak naozaj bude, sa dozvieš v kinách už 2. 9. 2021.

Nezabudni si urobiť aj náš kvíz o filmoch After. Vďaka otázkam zistíš, či si pravá fanúšička.

Zdroj: Tlačová správa/Bontonfilm

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.