unsplash.com

Myslela som si, že mu na mne skutočne záleží.

Vôbec ma neignoroval, dokonca sa o mňa staral. Mala som pocit, že som pre neho dôležitá a niečo pre neho znamenám. Nemusel mi vôbec odpísať na správy, volať po večeroch, no on to aj tak robil. Vždy, keď sme sa stretli ma vytrvalo počúval a zaobchádzal so mnou ako keby som bola anjel. Akoby som bola vzácna. To mi dalo pocit, že som konečne našla toho niekoho, kto ma má skutočne rád.

Presviedčala som samu seba, že ma miluje. Lenže jeho city ku mne nejestvovali. Túžila som po tom, aby začal ku mne cítiť to isté, čo ja k nemu. Tejto obrovskej lži som neskôr aj uverila. Príliš som sa sústredila na všetko to pekné, čo mi preukazoval a prehliadala som jeho chyby. Vôbec som nebrala na vedomie, že sa stretáva s inými, chcela som ho mať presne takého, akého som si ho vysnívala.

zdroj: unsplash.com

Keby som mu nebola ľahostajná, odpovedal by na moje správy viac ako len jedným slovom. Poslal by mi niečo, čo by bolo určené len pre moje oči a nedelil by sa o to s nikým iným. Normálne by sa so mnou porozprával, namiesto toho, aby pýtal odo mňa nejaké fotografie. Nechcel by, aby som k nemu prišla len na noc, keby ma mal rád, povedal by mi, aby sme sa stretávali aj cez deň.

Ak by som ho zaujímala, nepísal by mi iba vtedy, keď je opitý. Neváhal by odpovedať na moje správy po niekoľkých sekundách a ja by som na jeho odpoveď nečakala celé týždne. Predstavovala som pre neho omrvinky z koláča. Ten koláč tvorili tisícky ďalších dievčat a ja som bola v podstate len súčasťou jedného obrovského jazera.

zdroj: unsplash.com

Pokiaľ by sa o mňa zaujímal, bol by neskutočne šťastný, že ma vidí. On však na mňa pozeral s opovrhnutím a akoby som všade iba zavadzala. Pretože mal oveľa dôležitejšie veci na práci ako sa mi venovať. Teraz viem, že mi za to nestojí.

Trvalo mi dlhší čas, kým som prišla na to, že ho absolútne nezaujímam. Vďaka nemu som však zistila, že by som sa mala venovať viac sama sebe. Pretože počas toho, ako na neho budem zabúdať, sa posnažím naučiť, ako mám milovať samu seba. Už mi na ňom absolútne nezáleží. Ten vzťah nemal žiadnu perspektívu a viem, že si zaslúžim lepšieho.

 

Zdroj: thoughtcatalog.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating