Chcem Ťa vidieť. Počuť. Písať si s Tebou o všeličom a nikdy neskončiť. Blúdiš mojimi snami každú noc a neviem, či je to krásny sen alebo nočná mora. 

Písal sa rok 2015, kedy som Ťa mohla spoznať, no doteraz neviem, či som spoznala aj stranu Tvojho druhého JA. Tak rýchlo mi Ťa vietor privial do svojho života, že už ani neviem, ako sa to stalo. Bol si vtedy pre mňa niekto, komu som chcela pomôcť získať dievča, po ktorom tak veľmi túži. Vtedy by mi ani len nenapadlo, že sa stane to, čo sa stalo.

Rok plynul a my sme si písali denno-denne. Pamätám sa na dni, kedy si mi vravel, ako veľmi sa Ti páči, plánoval si s ňou budúcnosť, bál si sa o ňu, volával si jej každý večer a venoval jej všetok svoj čas. Dievča Ťa nepriamo odmietalo. Nechcel si si to pripustiť. Dúfal si, že raz budete spolu, neskôr založíte rodinu a budete žiť šťastný život. Tak krásna predstava. Žiaľ skutočnosť je úplne iná.

Myslím, že týmito rečami si nekdostal ju ale mňa. Zaľúbila som sa. Neviem či do Teba, alebo do Tvojich predstáv o krásnom živote. Časom sa však všetko zmenilo. Zmenil si sa Ty. Zrazu si bol osoba, ktorú som nespoznávala, už to nebol ten chalan, ktorého som poznala. Prestali sme si písať, teda prestal si Ty. Vždy som Ti napísala ja a bavili sme sa o úplne banálnych veciach. Volala som Ťa von, i keď som sa veľmi hanbila, ale odhodlala som sa. Ty si mal vždy výhovorku. Keď už tie výhovorky začali byť samozrejmé a Tebe dochádzalo, že to asi fungovať nebude, prišiel si s niečím novým. Zobrazené. Keď som sa Ti rozhodla napísať a Ty si práve riešil „oveľa podstatnejšie veci“, dal si zobrazené. Ja som typ človeka, ktorý keď nedostane odpoveď je nervózny a tak som ti poslala „like“, znova padlo videné. A takto sa to opakovalo zrejme rok.

Pred pár mesiacmi som sa dozvedela správu, ktorá ma zaskočila. Našiel si si dievča. Nie, nebolo to to dievča, o ktorom si písal vyššie a vraj si s ňou už dlhšiu dobu. To si mi nemohol dať vedieť? Nepriamo mi naznačiť, že sa nemám snažiť? Kamarát, stratila som čas, ktorý som mohla prežiť inak. Neľutujem to, bola to zaujímavá skúsenosť.

Pred nedávnom si mi znova napísal. Nie, už sa nenamotám. Už nie som to dievča, ktoré som bývala. Uvedomujem si svoju hodnotu a pochopila som, že nikdy nebehaj za človekom, ktorému to je jedno a nevidí to, čo pre neho robíš.

Keď sa pozriem o rok späť, vidím bolesť, smútok a sklamanie. No, keď sa pozriem do roku 2018, vidím ženu, ktorá pochopila, čo je priorita a čo možnosť. V živote nastanú situácie, kedy musíme spraviť rozhodnutie, ktoré nás bude chvíľu bolieť, no nakoniec zistíme, že to bolo to najlepšie, čo sme mohli spraviť.

A konečne prišiel deň, kedy kvôli Tebe neplačem pod paplónom..

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.