Tvrdenie, že je komunikácia základom každého vzťahu je veľké klišé. Určite si to počula miliónkrát. Zamyslela si sa však nad tým, prečo je to tak? Ak si túto otázku niekedy položíš, odpoveď príde naozaj rýchlo. Kvôli týmto dôvodom je dôležité, aby ste sa so svojím partnerom rozprávali naozaj o všetkom:

Budeš mať prehľad o zmenách vo vašom vzťahu

Každý z nás počas života mení svoje záujmy a očakávania od vzťahu. Preto ak sa zmenia, mala by si o tom svojho partnera informovať. Napríklad ak ste nikdy nechceli mať spolu dieťa, no zrazu jeden z vás zmení svoj názor, mali by ste o tom porozprávať. Môže sa ti to zdať hrôzostrašné, pretože si to chcela pred svojou láskou utajiť, no ver mi, váš vzťah to nijako negatívne neovplyvní. Ak k nemu nebudeš úprimná, budeš sa len trápiť a môže sa stať, že váš vzťah stroskotá.

zdroj: unsplash.com

Predídeš emocionálnym výlevom

Nemala by si v sebe dusiť svoje pocity, pretože sa môže stať, že ťa zvnútra zožerú. Len tak bez príčiny vybuchneš a ohrozíš váš vzťah. Preto váž slová a vždy sa o všetkom so svojím partnerom rozprávaj. Ak sa cítiš nepochopená či nevypočutá, bolí ťa to. Tiež môžeš napraviť všetko, čo sa ti vymklo spod kontroly.

Váš vzťah sa posunie dopredu

Komunikáciou sa neriešia len problémy. Je to niečo, na čom stojí celý váš vzťah, vďaka nej ho posúvate dopredu a vytvárate si medzi sebou silný záväzok. Ideálny vzťah vydrží všetko a aj napriek prekážkam je stále silnejší a silnejší. Ak sa však medzi sebou nebudete rozprávať o svojich problémoch naozaj dostatočne, neposuniete sa nikam.

zdroj: unsplash.com

Teraz, keď už poznáš význam komunikácie vo vzťahu, mala by si ju každým dňom len a len zlepšovať. Skúste sa vybrať na také miesto, kde budete sami a nič vás nebude rušiť, napríklad do prírody. Nebudete sa ničím rozptyľovať, a tak sa môžete v pokoji porozprávať o všetkom, čo vám ťaží srdce. Musíte si ale sľúbiť, že budete voči sebe úprimní a otvorení. Ak počujete niečo, čo nechcete počuť alebo niečo, čoho ste sa obávali, ľahšie sa dokážete rozhodnúť, či váš vzťah posuniete vpred alebo mu naopak už nedáte žiadnu šancu. Komunikácia v tebe zo začiatku vyvolá isté obavy, no po čase sa stane úplne prirodzenou.

 

Zdroj: elitedaily.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.