Tento článok je určený pre osoby staršie ako 18 rokov, môže obsahovať sex, nahotu a iný nevhodný obsah pre neplnoletých.


Späť na hlavnú stránku

Si vo vzťahu a uvažuješ nad tým, koľko milovania je optimálne, aby ste boli obaja spokojní? Nemusíš sa báť. V dnešnom článku sa dozvieš, čo je pravda.

V magazíne Mind Body Green vo svojom článku hlbšie rozoberali štúdiu, do ktorej sa zapojilo okolo 660 párov, ktorí boli v manželstve.

25 % z nich odpovedalo, že je pre nich normálne, ak sa milujú raz za týždeň. Druhú skupinu tvorilo 16 % párov a tí odpovedali, že majú s*x 2-3x za týždeň. Taktiež sa však našli aj páry, presne 19 %, ktoré tvrdili, že sa milujú len 2-3x za mesiac.

Ako teda určite rozumieš, množstvo milovania vo vzťahu je veľmi individuálne. Dôležité je, aby ste boli s partnerom spokojní. Od intímneho života sa totiž odvíja aj bežné fungovanie vzťahu – pokiaľ je všetko v poriadku, dokážete spolu vychádzať pekne. No ak niečo škrípe alebo partnerovi niečo prekáža, vyhodí ti to na oči každú vašu hádku.

Preto je dôležité, aby si sa s ním pravidelne rozprávala na tému – váš intímny život. Vďaka tomu sa môžu vyriešiť rôzne problémy, ktoré si dovtedy ani nemusela spozorovať.

Mala by si si dávať pozor jedine vtedy, ak ti partner na začiatku povie, že sa chce milovať často, no neskôr sa množstvo zníži a nemilujete sa skoro vôbec. Môže byť za tým nechutenstvo, strata záujmu, alebo aj nový objekt.

Preto je naozaj nevyhnutné, aby ste boli k sebe otvorení a úprimní. Vďaka tomu budete mať harmonický vzťah a všetci vám môžu v dobrom závidieť.

Zdroj: Mindbodygreen.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.