Klobúky
Instagram/queen.plackova

Už nejakú dobu sú moderné klobúky a ak sa zaujímaš o módu, určite si si to všimla. Okrem toho, že v súčasnosti sú štýlové, dokonale ťa zvládnu ochrániť pred ostrým letným slnkom. Ale samozrejme, že by si si do cestovnej tašky nemala zabudnúť zbaliť aj týchto pár vecí, o ktorých sme ti už písali. Nesmie medzi nimi chýbať ani opaľovací krém, no bude sa ti hodiť aj tá správna pokrývka hlavy. Magazíny Marie clarie a Cosmopolitan predstavili horúce novinky tejto sezóny.

„Nič nie je štýlovejšie, ako ochrániť si tvár od slnka,“ povedala módna stylistka a moderátorka Fashion Crimes Podcast Holly Katz. Klobúky sa toto leto totiž nebudú nosiť iba na pláži. Zažiariš v ňom aj na bežnej prechádzke v prírode či na nákupoch v meste.

 

Krásna ako Kate Middleton

Klobúk so širokým okrajom nepatrí iba do klasického dovolenkového outfitu, ale je vynikajúcim prostriedkom na ochranu tváre, krku a ramien pred ostrým letným slnkom. Holly Katz odporúča, aby si si takýto klobúk zladila so širokými nohavicami a malou pestrofarebnou crossbody kabelkou.

Stará dobrá klasika

Nikdy sa nič nevyrovná starej dobrej klasike v podobe slamených klobúkov. Existujú všetky možné druhy a práve tie budú v lete moderné. Či si vezmeš ten kovbojský, s rozstrapatenými okrajmi, veľký klobúk alebo ten malý. Trendy sú aj tie v tvare kužeľa, ktoré nosia v Ázii.

 

Elegantná ako Sissi

Zdá sa, že panovníčky sú módnymi ikonami dlhé roky. Pamätáš si na film o cisárovnej Rakúska? Sissi bola najviac trendy osobnosť minulého storočia a príklad si z nej bral celý svet. Inak tomu nie je ani dnes. A vieš, aké klobúky nosila ona? Tie elegantné, ktoré sa viazali pod bradou. Keďže sa móda recykluje, aj toto sa do našich šatníkov muselo vrátiť skôr či neskôr.

Nie všetky klobúky sú vyrobené zo slamy

Nad módou mladších ročníkov sa mnohokrát zamýšľame. Hoci ty si možno štýlová v každom ohľade, no oni radi nosia oversize tričká, tepláky a takýto outfit doplnia ľadvinkou, ktorú si prehodia cez plece.

Možno si si ale všimla, že väčšina z nich má na hlave klobúk, ktorý ti mamina dávala na hlavu, keď si mala 5 rokov, aby si nedostala úpal. A možno ťa teda prekvapíme, keď ti povieme, že títo tínedžeri idú s módou a v tomto si z nich môžeš brať príklad.

Už vo viacerých fashion článkoch sme poukázali na to, že v dnešnej dobe sa fantázii medze nekladú. Ako vidíš aj v oblasti klobúkov, trendy je takmer všetko. Ak ale chceš byť na pláži a na ulici dokonalá, nezabúdaj sa zladiť.

Zdroj: Marie clarie, Cosmopolitan, Hollykatzstyling

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieSom_fashionista