Omrzelo ťa klasické kino a radšej by si využila teplé večery na to, aby si si vychutnala filmový zážitok priamo pod holým nebom? Letné kiná sú veľmi obľúbené, preto by sme ti dali rady do pozornosti to, čo sa chystá.

Kino pod hviezdami sa symbolicky rozlúči s Milanom Lasicom rok po tom, ako slávnostne uviedol jeho prvý ročník. Slovenská filmová a televízna akadémia zaradila do programu film Utekajme, už ide!, v ktorom si herec zahral jednu z hlavných úloh.

Nenahraditeľná osobnosť slovenskej kultúry Milan Lasica sa pred uvedením snímky prihovorí z plátna spomienkami z nakrúcania tohto kultového filmu. „Neviem, či tento film je naozaj nadčasový. To sa ukáže, ak bude mať nejaký ohlas, keď ho budú diváci teraz vidieť,“ zaznie z krátkeho videa.

zdroj: Slovenská filmová a televízna akadémia

Komédiu Dušana Rapoša o ľudskom šťastí, indickej mágii a manželskej nevere si fanúšikovia slovenského filmu budú môcť pozrieť ako vyvrcholenie programu. „Zosobňoval človeka kultivujúceho našu spoločnosť. Váhou svojej osobnosti a autority sa vždy postavil za správnu vec a nebál sa poukazovať na najpálčivejšie problémy našej spoločnosti.

Prostredníctvom svojho jedinečného humoru úsporného na slová, ale mimoriadne výstižného a vypointovaného, dokázal vždy odhaliť pravdu v celej jej jednoduchosti,“ hovorí prezidentka Slovenskej filmovej a televíznej akadémie Wanda Adamík Hrycová o Milanovi Lasicovi, ktorý s ňou Kino pod hviezdami pred rokom slávnostne uviedol.

zdroj: Slovenská filmová a televízna akadémia

Organizátori Kina pod hviezdami rozšírili tohtoročnú prehliadku filmov o ďalšie mesto. Okrem Bratislavy si budú môcť milovníci kina vychutnať slovenské filmy aj v Košiciach. „Veľmi by som chcela poďakovať primátorovi Bratislavy Matúšovi Vallovi za podporu a za to, že nám umožnil uskutočniť toto podujatie priamo v srdci bratislavského Starého Mesta.

Taktiež moja vďaka patrí primátorovi Košíc Jaroslavovi Poláčekovi a županovi Košického samosprávneho kraja Rastislavovi Trnkovi za to, že sa nám vďaka nim podarilo tento rok uviesť Kino pod hviezdami aj mimo Bratislavy, v metropole východu Košiciach. Verím, že východniari túto aktivitu ocenia a prídu do Kulturparku v hojnom počte,“ dodáva Wanda Adamík Hrycová.

Pri príležitosti okrúhleho jubilea – 100 rokov slovenského filmu – otvorí Kino pod hviezdami Jakubiskova Tisícročná včela. Divácky úspešný slovenský film videlo vyše milióna divákov a bol to druhý hraný film, ktorý vybrali do súťažnej sekcie benátskeho festivalu. Program bude pokračovať Učiteľkou – dielom Jana Hřebejka, ktorému sa vo svetovej kinodistribúcii mimoriadne darilo.

zdroj: Slovenská filmová a televízna akadémia

Milovníci romantickej komédie si prídu na svoje snímkou otca a syna Staviarských Loli Paradička. Ukončenie Kina pod hviezdami bude patriť už spomínanému Utekajme, už ide! Dušana Rapoša. Táto komédia je prvým slovenským filmom po roku 1969, v ktorom si Milan Lasica zahral väčšiu úlohu. V epizódnej úlohe sa objaví aj Július Satinský a ďalšie herecké legendy, ako Marián Zednikovič či Andrej Hryc.

Ak si chceš pozrieť legendárne filmy, ktoré naša slovenská kinematografia ponúka, môžeš tak urobiť už najbližší týždeň od utorka do piatku.

zdroj: Slovenská filmová a televízna akadémia

KINO POD HVIEZDAMI 2021

TISÍCROČNÁ VČELA
Bratislava: 3. 8. Hlavné námestie, Košice: 9. 8. Kulturpark

UČITEĽKA
Bratislava: 4. 8. Hlavné námestie, Košice: 10. 8. Kulturpark

LOLI PARADIČKA
Bratislava: 5. 8. Hlavné námestie, Košice: 11. 8. Kulturpark

UTEKAJME, UŽ IDE! Pocta MILANOVI LASICOVI
Bratislava: 6. 8. Hlavné námestie, Košice: 12. 8. Kulturpark

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.