Photo by bruce mars from Pexels

Kilo hore dole. Niektoré z nás to neberú vážne, iné sa kvôli tomu vo vnútri veľmi trápia. Ako by sme mali vyzerať? Prečo sa necítime byť pekné? Čo je v poriadku a čo je už nezdravé? 

Spoločnosť plná predsudkov

Na internete na nás neustále vyskakujú články o rôznych typoch na cvičenie či recepty, po ktorých zaručene schudneme. Vyskakujú na nás články o celebritách s nadpismi typu: „Čo tie faldíky?“ / „Známa Slovenka ukázala celulitídu!“ / „Speváčka pribrala, je v očakávaní?“

Čudujeme sa, že trpia mladí obezitou či anexiou? Viete si predstaviť, že by o vás niekto napísal takýto článok? Veď je to neuveriteľná rana pre ženskú dušu. Potom tu máme opačný extrém. Ľudia bojkotujú modelky či miss, pretože vraj podsúvajú dievčatám falošné vzory postavy. Vraj to takto nemá byť. Tak ako každému mužovi, aj každej žene sa páči niečo iné a je dôležité, aby s tým boli spokojné zainteresované osoby, a nie spoločnosť. Sú to moje a tvoje kilá. Nie naše spoločné.

Každé kilo sa počíta?

Predstav si situáciu z tohto leta. Vonku je poriadne horúco, slniečko páli a ty sa rozhodneš ísť kamarátkami na kúpalisko. Okrem krásnych plaviek z najnovšej letnej kolekcie máš aj trendy šaty, klobúk a okuliare. Môžete vyraziť. Keď však dorazíte na miesto, oblieva ťa pot, že si máš dať tie šaty dole a ukázať sa všetkým v plavkách. „Keď tie koláčiky boli také dobré.“ „Mne sa naozaj nechcelo ísť cvičiť.“ Žiaľ, tieto výhovorky majú na svedomí to, čím sa prezentujeme. Pravdou je, že až na výnimky, je to naša chyba. Takže by sme sa rozhodne nemali hanbiť za to, ako v tých plavkách vyzeráme, pretože je to výsledok našej práce. V momente príchodu na kúpalisko si uvedom jednu vec. Áno, my ženy si nevieme pomôcť a žiaľ sa navzájom hodnotíme. A ak chceme byť úplne úprimné, áno, aj muži to robia. Keď sa na kúpalisku pozrieš okolo seba, uvidíš len zopár takých vypracovaných tehličiek, ako nám prezentujú v televízií či v novinách.

Je obezita strašiakom našej doby?

Jedlo je v našom živote veľmi dôležité a my mu občas nepripisujeme dostatočnú váhu. Je dôležité nájsť si čas na dobré a kvalitné jedlo. Podceňujeme cvičenie. Aj keď máme fitness centrum alebo bežeckú dráhu po ruke, sme skrátka tak unavení, že si radšej večer sadneme pred televízor ako keby sme si mali ísť zacvičiť. Je v poriadku, ak máme zopár kíl navyše a sme s tým spokojní. Ak sa cítime vo svojom tele dobre. Nie len v plavkách, ale v každom oblečení. Ak však neustále nadávame a sťažujeme sa, mali by sme sa zaťať a niečo s tým robiť. Sťažovať sa nám nijak nepomôže. Zdravý životný štýl musí vychádzať z presvedčenia, nie z donútenia. Ak máme chuť na sladké, doprajme si ho. Občas si dajme aj niečo nezdravé, ale dbajme o seba. Nejde len o povrchnú krásu, ale o zdravie.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife