unsplash.com/senjuti

Ani len rok to nie je na svete a už bľaboce a opakuje slová po ostatných na vôkol. Snaží sa rozprávať, opakovať, spievať a častokrát to dopadne tak, že slová skomolí alebo si vytvorí svoje vlastné. Ale k preklepom sa pridali aj cudzie názvy, logá, z ktorých nevieme vyčítať písmená, a tak sa už nezabávame len na drobcoch, ale aj na sebe. 

Každému sa už určite stalo, že prečítal názov obchodu či značky zle a potom sa na tom hodiny zabával. Známa blogerka a influencerka @sweetladylollipop vyspovedala ľudí z ich preklepov a tu sú tie najzábavnejšie preklepy, zle vyslovená logá alebo nepochopené vety.

Jedlo:

Neverím, že existuje niekto, kto nehovoril kečupu – kepuč, pretože toto je presne to slovo, ktoré deti skomolia ako prvé a v našej rodine to ostalo dodnes.

Môj brat prišiel až v 17 rokoch na to, že Gramko je vlastne Granko. Nápodobne to bolo aj so šumkou.     

Dedko volá pivo Corgoň – Kordoň, pretože je cool a snaží sa všetko čítať anglicky. Ale poviem ti, kým sme prišli na to, že Sačuro je vlastne Saguaro, to bola riadna komédia.

Logá, ktoré sa nedajú prečítať alebo ich čítame zle:

Manner má tak zvláštne písmo na logu, že donedávna som bola v tom, že je to Wanner.   

Kamarátkina mama vždy čítala Deichman ako Dačmen. 

Asi všetky deti to tak mali, že 7up bol vlastne Zup.

zdroj: instagram.com/sweetladylollipop

Zle podané vety:

Keď sme mamke doma povedali, že nás v škôlke naháňal úchylák namiesto ucholak. 

Najlepšie je, keď na teba volá dedko so slovami, že ide helikopter a väzeň z Azkabanu. 

Môj synovec na reklamu:  “Aj Prima banka Želiezovce?” Si vždy myslel, že je tam: “Aj Prima banka žerie ovce”.

Ja som od malička volala svoju starú mamu Lehenka aj keď bola Helena. Minule som si robila zoznam, kto má kedy meniny a narodeniny a tak úpenlivo som hľadala v kalendári Lehenku, že po hodine, keď som ju stále nenašla som jej volala a bola teda riadne vtipné, keď som si uvedomila, že som hľadala jej prezývku a nie meno.

zdroj: instagram.com/sweetladylollipop

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife