Moderné randenie získalo jednoduchosť a rýchlosť. Úprimne nie som s tým ani trochu spokojná, hoci by som mala byť, lebo ako každý jeden tínedžer mám rada, ak sú veci rýchle a jednoduché či ľahko získateľné. Lenže opak je pravdou, vzťah nemá byť ľahko získateľný. 

Odzadu.sk
Staň sa blogerkou

tumblr.com

Priznám sa, že častokrát pôsobím dojmom, že som bezcitná alebo neprejavujem o veci veľký záujem, ale pravda je taká, že som dosť citlivá a mám rada, ak veci nemajú rýchly spád. Preto sa mi naše moderné randenie nepáči. Možno si za to môžem sama, že sledujem priveľa romantických filmov a potom sú moje nároky privysoké, no a možno len chcem viac času a jednoduchosti či klasiky v tomto uponáhľanom svete. Pýtam sa, prečo chalan, ktorý má vážny záujem o dievča ju normálne nezavolá na rande? Prečo ju chce spoznať len cez sociálnu sieť, či ju zavolá „len von“? Ísť von a ísť na rande je veľký rozdieľ, aspoň pre mňa a myslím si, že pozvanie na rande by určite potešilo každú slečnu či by už išlo o kino alebo o prechádzku v prírode, hneď má to stretnutie väčšie čaro .. a hlavne romantiku.

tumblr.com

Prečo sa prestali muži ženám dvoriť? Prečo im prestali prejavovať toľko náklonnosti ako to bolo kedysi? Prečo sú ženy zrazu tak rýchlo dostupné a sú schopné odovzdať všetko aj za cenu že sa im už druhá strana na druhý deň neozve? Často sa nad tým zamýšľam a na rozumne vysvetlenie som stále neprišla. Žijeme vo svete, kde sa stratila láska. Všetko sme začali brať na ľahkú váhu a ničomu nedávame veľký význam. Žijeme v dobe, kedy je normálne ak cudzí chalan bachne dievča po zadku na diskotéke, následne si so slečnou vypije zopár pohárikov vodky a snaží sa ju zaujať milými slovami o tom, aká je krásna a na parkete jej to veľmi pristálo a po záverečnej majú sex v jeho aute. Začnú sa stretávať, ale iba ako kamaráti pretože spolu chodia LEN von, žiadne rande, dievča sa medzičasom na chlapca namotá a zamiluje sa, ale on to neberie vážne, pretože si uvedomuje, že s takýmto prístupom môže mať ktorúkoľvek a nemusí sa ani viazať s jednou jedinou, keď na ďalší víkend môže „patriť“ inej slečne.

Dievča čaká doma a večer čo večer dúfa, že jej napíše správu, samozrejme, že ona napísať prvá nemôže, pretože by pôsobila vtieravo a to nechce. Však to počúvame z každej strany, že žena sa prvá neozýva, čo ak sa mám priznať, je ďalšia vec, ktorú nechápem. Mám nechať toto tzv.  „randenie“ na mužovi, ktorý sa ozve tak raz za dva týždne aj to s výčitkami, pretože sa bojí, že si pomyslím, že ma má iba na sex? Asi áno, pretože my sami sme si to rokmi takto „zaškatuľkovali“. Väčšina z nás skončí aj tak len so zlomeným srdcom, pretože zatiaľ čo by sme mali venovať voľný čas jeden druhému a pomaly sa spoznávať, aby sme celú túto zamilovanosť nepokazili hneď na začiatku, ukončíme to. Ukončíme to, pretože je jednoduchšie si nájsť cez víkend ďalších 5 voľných románikov, ako jeden skutočný vzťah, pri ktorom osobu skutočne poznáš.

tumblr.com

tumblr.com

 Nepáčia sa mi náhodne vzťahy, nepáčia sa mi jednorázovky a nepáči sa mi dnešné moderné randenie.

Chcem starý typ vzťahov. 

Chcem, aby muž lichotil žene, ale tak mierne, nie že jej povie, že jej prsia sú skvelé, to naozaj nie, skôr nech pochváli úsmev, či oči. Chcem, aby muž videl len ju a nie všetky ostatné, ktoré môže mať, pretože ona na to nechce ísť prirýchlo. Chcem, aby to bolo viac o láske ako o sexe. Povedzme si úprimne, nebolo by milé keby príde chlapec, ktorý sa nám páči, za nami s kyticou kvetou a pozve nás na rande? Podľa mňa by to bolo úžasne. Namiesto toho, dostaneš nálepku kvetín v chate na fb so správou, že máš ísť večer von. A toto je to, čo sa mi nepáči. Zabudli sme na to dôležité, na ten kontakt. Osobný kontakt, dlhé rozhovory, spoznávanie sa.

Minulá generácia na prvú pusu čakala aj polroka, zo začiatku sa nenápadne oťukávali, stretávali sa a aj keď už spolu začali oficiálne chodiť tá pusa nepadla. Dnes? Ideš na kávu po prvýkrát s chlapcom a už vieš, že sa spolu vyspíte. Žiadne držanie za ruku, žiadne trápne prvé bozky, žiadne správy na dobrú noc, žiadne otváranie dverí nech môže žena do miestnosti vstúpiť prvá, žiadne listy či telefonáty, žiadna pomoc, žiadna láska.

Len umelo vytvorené vzťahy, aby sme neboli sami. Žiadne randenie, ale niečo čomu sa hovorí „viac ako priateľstvo, menej ako láska“ ..