Myslím, že každá z nás registruje značku „Disney“. No taktiež si aj každá z nás pod ňou predstaví niečo iné. Animované postavičky, Disneyland, filmy alebo seriály. Ale určite si zachytila počas svojho života (detstva) mená a názvy ako Hannah Montana; Kúzelníci z Waverly; Sonny ve velkém světě; Jessie; Sladký život Zacka a Codyho; Na parket!; Hodně štěstí, Charlie; Jonas  alebo ikonické High School Musical.

Som si takmer istá, že minimálne jeden z týchto titulov veľmi dobre poznáš a bol súčasťou tvojho detstva. No tak, ako si vyrástla aj ty, tak vyrástli aj seriálové detské hviezdy. Mnohí z nich majú rozbehnutú sľubnú kariéru a dosiali pomerne veľké úspechy. Spoznala by si ich aj po takejto dobe? Pozri si, koľko rokov už ubehlo a ako sa niektoré hviezdy zmenili!

SELENA GOMEZ (28)

Selena má veľmi dobre našliapnutú kariéru. Okrem príležitostného hrania (v ktorom taktiež vyniká), sa venuje hudbe a najnovšie aj svojej novej značke kozmetiky Rare Beauty. Avšak, do popredia sa dostala aj vďaka role Alex Russo v disneyovskom seriáli, Wizards of Waverly Place (Kúzelníci z Waverly), ktorý na obrazovkách bežal v rokoch 2007 až 2012.

zdroj: instagram.com/peacelovealexrusso, instagram.com/selenagomez

MILEY CYRUS (28)

Miley sa stala neoddeliteľnou súčasťou seriálu Hannah Montana (2006-2011). Vlastne, ona sa stala Hannou Montanou. Jej prirodzený spevácky talent a táto úloha (aj mnoho ďalších) ju raketovo vystrelili na vysoké priečky v showbiznise. No nič nie je navždy a Miley po ukončení seriálu radikálne zmenila imidž – cez „temnú“ Miley, po Miley „rapperku“ a kontroverznú divu sa presunula znovu ku country nôte, a tak znovu ku jej „bláznivejšej“ verzii. Názory na ňu sú rôzne ale Miley neotáľa a stále niečím prekvapuje.

zdroj: instagram.com/cupofmiley

ZAC EFRON (33)

Oddaný „basketbalový tiger“ Zac (osobne môj najväčší obľúbenec spomedzi mojich detských idolov) ukázal svoj herecký a spevácky (teda ten až v druhej časti) talent vo filmovej trilógii High School Musical (2006-2008). Z útleho a tak trochu aj hanblivého stredoškoláka sa už počas filmu stával chlap. Od vtedy uplynulo veľa času a Zaca si mohla vidieť v mnohých filmoch. A viditeľne na sebe zamakal. Proste fešák.

zdroj: instagram.com/hmusical_, instagram.com/zacefronb

DEBBY RYAN (27)

Debby dostala svoj vlastný seriál s názvom JESSIE (2011-2015). V ňom stvárňovala mladú pestúnku, ktorá sa starala o „bohaté“ deti. Samozrejme, že si s nimi zažila srandu aj útrapy. Okrem tohto seriálu si zahrala napríklad aj vo filme 16 želaní. V dnešnej dobe jej herectvo ostalo a zahrala si aj v seriáli Netflixu – Insatiable/Nenasytná (2018-2019).

zdroj: instagram.com/debby.ryan.lovers, instagram.com/debbyryan

COLE & DYLAN SPROUSE (28)

Bratia Sprouseovci sa taktiež zapísali do dejín Disney seriálov. Ich seriály Sladký život Zacka a Codyho (2005-2008) a neskôr aj Sladký život na mori (2008-2011) sa stali úspešnými a mohla si v ňom vidieť, ako dvojčatá rastú od malých chlapcov, cez pubertiakov až po dospelákov. Momentálne sa obaja venujú herectvu, no majú aj iné záľuby (Cole miluje fotografovanie a Dylan sa venuje podnikaniu s alkoholom).

zdroj: instagram.com/daily._sprousebrothers, instagram.com/dylanspriose

ZENDAYA (24)

Táto šikovná mladá herečka sa ukázala spolu s Bellou Thorne v seriáli Na parket! (Shake It Up!, 2010-2013)V seriáli obidve stvárňovali neoddeliteľné kamarátky a milovníčky tanca, ktoré sa chceli stať slávne cez televízny program. Obe dievčatá sú naozaj talentované a venujú sa hudbe a herectvu. Zendaya sa objavila v seriáli Euphoria, či vo filmoch o Spidermanovi a spolu so Zackom Efronom si zahrala dvojicu zaľúbených (Najväčší showman).

zdroj: instagram.com/zendaya_moments, instagram.com/zendaya

DEMI LOVATO (28)

Demi si vo svojom živote prešla naozaj rôznymi chvíľami. Ako malá si zahrala vo filme Barney a priatelia (kde okrem iného hrala aj Selena Gomez či Debby Ryan). Neskôr si zahrala spolu s bratmi Jonasovcami vo filmoch Camp Rock (1 a 2), so Selenou (Ako chrániť princezné), či vo svojom seriáli Sonny vo veľkom svete (2009-2011). Neskôr bojovala so zdravotnými ťažkosťami, z ktorých sa jej podarilo dostať. Je to veľmi dobrá speváčka a producentka a hudba jej dopomohla dostať sa z problémov. Ale jej život je ako na morských vlnách (raz je hore, raz je dole), no jej fanúšikovia veria, že Demi bude v poriadku a šťastná.

zdroj: instagram.com/lovatic_sns, instagram.com/ddlovato

ASHLEY TISDALE (35)

Ďalšia z hviezd nie len trilógie High School Musical (hrala aj v seriáli Sladký život Zacka a Codyho). Ashley v HSM stvárňovala pyšnú, bohatú a rozmaznanú stredoškolskú slečinku, ktorá sa označovala za „kráľovnú školy“. Vždy mala všetko, po čom túžila. V skutočnosti ale Ashley počas účinkovania v prvom filme mala 21 rokov. Počas, aj po Disney kariére si zahrala aj v iných filmoch. Nejaký ten rôčik je už z nej vydatá pani a momentálne sú spolu s manželom v radostnom očakávaní ich prvého potomka.

zdroj: instagram.com/sharpayevans.official_, instagram.com/ashleytisdale

KEVIN (33), JOE (31) & NICK (28) JONAS

Opäť tu sú slávni bratia – tentokrát Jonasovci (aka Jonas Brothers). Myslím, že týchto bratov ti netreba ani predstavovať. Všetci traja sú úspešní hudobníci (a herci),  ktorí hrali napr. vo filmoch Camp Rock (spolu s Demi Lovato), mali vlastný serial (Jonas, 2009-2010), neskôr si ako skupina dali pauzu. V roku 2019 ale ohlásili comeback a naozaj im to spolu ide tak, ako kedysi (podľa mňa aj lepšie). Medzitým sa všetci traja stihli zosobášiť, Kevin je už dvojnásobný otec, Joe s manželkou Sophie sa vytešujú z ich prvého potomka a Nick – ten si vzal exotickú krásku Priyanku Chopra a zatiaľ si nažívajú iba oni dvaja. Fuuh, ale toho od čias Disneyho stihli! 

zdroj: instagram.com/jonasbrothersarebae, instagram.com/jonasbrothers

VANESSA HUDGENS (31)

Do tretice všetko dobré, no nie? Posledná z hviezd High School Musical v tomto zozname! Sladkú a pokornú Gabrielu, teda Vanessu si mohla taktiež zahliadnuť vo viacerých projektoch. V HSM sa ukázal jej herecký a spevácky talent. Od tohto momentu sa rozbehla aj jej kariéra. Zahrala si vo filme Beastly, Spring Breakers, The Princess Switch a v iných. Taktiež vydala dva albumy a v súkromnom živote stihla randiť s jej hereckým kolegom Zacom Efronom (2005-2010) a s hercom Austinom Butlerom (od 2011), s ktorým sa tohto roku rozišla.

zdroj: instagram.com/highschoolmusicalfas, instagram.com/vanessahudgens

BRIDGIT MENDLER (27)

Na Disney Channel si mohla vidieť seriál Hodně štěstí, Charlie (2010-2014)kde si Bridgit zahrala hlavnú úlohu starostlivej staršej sestry. Taktiež si príležitostne zahrala v seriáli Kúzelníci z Waverly, Jonas, Jessie atď. Mohla si ju vidieť v originálnom Disney filme Lemonade Mouth, či vo filme nadväzujúcom na seriál Hodně štěstí, Charlie – Good Luck Charlie, It’s Christmas!  Jej spevácku stránku si mohla tiež počuť v songoch Ready or Not, Hurricane, či Top of the World.

zdroj: instagram.com/disneychannel_brat, instagram.com/bridgitmendlerstan47

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.