Pár ukončuje vzťah

Ak je dôvera narušená

Práve tá je dôležitým pilierom vzťahu. Partnerstvo je aj o tom, že ťa práve tvoj najbližší podrží vtedy, ak to najviac potrebuješ a ty zároveň vieš, že sa naňho môžeš spoľahnúť a dôverovať mu. Ak je však práve dôvera narušená, potom to nie je ten správny človek, s ktorým by si mala kráčať vo svojom živote aj ďalej.

Vzťah nie je vzťahom, ak nemôžeš vyjadriť svoj názor

V tomto smere ide o dôležitú vec i napriek tomu, že možno v tejto chvíli jej neprisudzuješ akúkoľvek vážnosť. Možnosť prejaviť si svoj názor a hovoriť o veciach, ktoré sa ti páčia alebo nepáčia sú súčasťou akéhokoľvek vzťahu.

Ak však cítiš, že si nemôžeš dovoliť povedať čokoľvek, potom sa zamysli nad tým, či takého človeka vo svojej blízkosti naozaj chceš mať.

komunikácia partnerov
zdroj: Pexels/cottonbro

Ak sa necítiš sama sebou

Nie je nič dôležitejšie ako fungovať vo svojom „ja“. Pocit, kedy nie si vo vzťahu sama sebou, neveští nič dobré. Partneri by sa nemali pred sebou pretvarovať, ale byť takými, akí v skutočnosti sú. Pokiaľ sa tak necítiš, potom je čas popremýšľať nad tým, či má význam ťahať to týmto smerom aj ďalej. Tvoj drahý by ťa mal mať rád takú, aká si, nie?

To nie je šťastný vzťah, keď si lásku vynucuješ

Láska je slobodná a spontánna. Prosiť niekoho o to, aby ťa miloval nie je ten najsprávnejší level. Samotný vzťah musí byť založený práve na láske. Pokiaľ tomu takto nie je, budeš to cítiť a rovnako i vnímať. O lásku sa nikdy neprosí, a preto na to nezabúdaj ani ty, nech sa deje čokoľvek.

O tom, že by si pre svojho drahého mala byť prioritou, niet pochýb. V prípade, že si preňho len možnosťou, zlož si ružové okuliare a ukonči tento vzťah. Aj o tom sa môžeš dozvedieť v našom článku.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating