Ktovie, kedy si nájdem muža. Kde si mám nájsť normálneho chlapa? Mám asi smolu na lásku. Aj ja by som už chcela pekný vzťah. Sú ti tieto vety povedomé? Neboj sa, nedostali sme sa do tvojej hlavy, len dobre vieme, aké je to byť single a dúfať, že sa aj tebe konečne pošťastí. Tak, kedy to konečne príde?

Zdá sa, že všetci naokolo už majú svadby a rodiny, no ty si sa nedostala ani k tomu, aby si vôbec niekoho, s kým by si o tom premýšľala, spoznala. Buď tu nie je nik, o kom by si vôbec uvažovala, alebo si už mala toľko nevydarených pokusov, že už aj prestávaš veriť tomu, že sa pre každého na svete nájde nejaká polovička.

Veď, ako by potom bolo možné, že ty na tú svoju čakáš už tak dlho? Odpoveď sa pritom možno skrýva práve v tej otázke.

Konkrétne je to slovo čakáš. Už ti niekto niekedy povedal, že najlepšie veci v živote sú tie, ktoré prídu nečakane? Stavili by sme sa, že takú skúsenosť už máš za sebou. Platí to totiž v rôznych oblastiach, no v láske to má oveľa silnejšiu príchuť. Pretože je to tak intenzívny pocit, že ti pomotá celú hlavu a nebudeš chápať tomu, ako sa ti to stalo.

Dlho si si predstavovala, aké by to bolo, mať po boku niekoho, s kým môžeš večer zaspávať, s kým sa môžeš celé dni rozprávať, niekoho, komu budeš dôverovať a zároveň kryť chrbát. Vedela si, že by to mohlo byť krásne a modlila si sa za to, aby si to spoznala. No až keď to príde, zistíš, že je to oveľa väčšie, krajšie, ale i bolestivejšie, než si dúfala.

https://www.instagram.com/p/CWDQ1PUKhCg/

No dovtedy je potrebné, aby si svoje dni nepremárnila tým, že bude tvoja hlava večne v oblakoch a tvoj život ti bude utekať pomedzi prsty len kvôli tomu, že na niekoho čakáš. Neboj sa, on príde. Skôr či neskôr, no presne v momente, kedy si osud povie, že je to ideálny čas.

Vypusti to z hlavy a pozeraj sa do zrkadla. Si ty ženou, ktorá má svoj vlastný svet uprataný? Máš v ňom vôbec miesto na to, aby si sa o neho s niekým delila? Ak dokážeš žiť šťastne aj sama so sebou, potom bude jednoduchšie tvoju radosť násobiť vo vzťahu.

Už viac nečakaj, len ver. Ver osudu, Bohu, vesmíru, komukoľvek len chceš, že raz k tebe pošle toho správneho muža. No nezabudni na to, že od toho nie si závislá. Nie je nič zlé na tom, keď si single.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.