Unsplash/Mira Kireeva

Keď sa na začiatku pandémie koronavírusu zatvorili všetky školy, množstvo študentov z toho malo radosť. Veď tráviť čas doma a sem-tam urobiť niečo do školy je fajn, no nie? No tých mesiacov strávených doma je už dosť veľa a mnohým to začína prekážať.

Predsa len, dištančné štúdium nikdy nebude plnohodnotnou náhradou. A aj keď si to študenti priznávajú ťažko, chceli by sa už vrátiť konečne do školy. Minister školstva Branislav Gröhling na štvrtkovej tlačovej besede konečne predstavil, ako to s nástupom detí do škôl bude.

zdroj: Pexels/Julia M Cameron

Konzílium odborníkov odporučilo, aby sa od 1. februára ešte neuvoľnili žiadne opatrenia. Materské školy a ročníky prvého stupňa základnej školy budú od 1. februára naďalej otvorené len pre zamestnancov kritickej infraštruktúry.

Ak čísla budú priaznivo naklonené, od 8. februára by sa mohli materské školy a prvý stupeň ZŠ otvoriť aj pre zvyšné deti. Od tohto dátumu by sme mali nabehnúť aj na Covid automat. Jarné prázdniny by sa mali uskutočniť v pôvodne plánovaných dátumoch.

Ministerstvo školstva chce pomôcť založiť jarné a letné školy, kde budú učitelia prechádzať so žiakmi učivo, v ktorom majú prípadné nedostatky.

Minister školstva opakovane prízvukoval, že žiadny ročník sa anulovať nebude.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News