pexels.com/Andrea Piacquadio, unsplash.com/Leon Seibert

Aj ty začínaš deň tým, že ešte v posteli berieš do ruky mobil a hľadáš, čo sa za posledných pár hodín udialo? A to isté robíš večer pred spaním? Je to veľmi smutné, no dnešná realita je taká, že na svojich mobiloch trávime aj polovicu dňa. 

Pamätáš sa vôbec, kedy naposledy si bola aspoň deň bez Instagramu či Facebooku? Pripadá ti to ako nočná mora a keď ti nebodaj vypadne wi-fi alebo signál na dátach, chytá ťa panika? Áno, nie som v tom sama. Preto by sme sa mali pokúsiť zmeniť to.

Na túto problematiku upozornila aj travel blogerka Janka Travelhacker. Ak ju pravidelne sleduješ, určite si si všimla, že sa na pár týždňov z Instagramu odmlčala. Teraz sa rozhodla prezradiť dôvod.

View this post on Instagram

Kedy sa naposledy stalo, že týždeň si ani raz neotvoril/a Instagram? A mesiac…? Pozerať storky, či postovať sa stalo väčšou samozrejmosťou ako pozdraviť čašníčku pri objednávaní si kávy ☕. Pred pár týždňami som si pozrela super film. Volá sa the Social Dilemma. Ľudia, ktorí vytvorili messenger na FB, storky tu na IG, či mali na starosti monetizáciu Facebooku v ňom popisujú, aký majú sociálne médiá vplyv na život a spoločnosť. To, čo som uvidela, ma absolútne šokovalo. Stále si hovorím, že ja nie som tá ovca🐑 v stáde a hľa, zrazu som sa ocitla v absolútnom strede stáda. Tak som sa vypojila 🌐. A ešte som sa stále nepripojila naspäť. Len som vám chcela napísať, že skúste si dať niekedy deň bez Instagramu. Alebo víkend alebo týždeň. Svet je nádherný, keď sa naň viac pozeráme očami namiesto telefónov 😍 o áno a aj ten film si pozrite a dajte vedieť, aký ste z neho mali dojem (tí, ktorí ste už videli). Inak fotka je úplne náhodná, z Azor ❤ #azores #visitazores #exploreazores #hotspring #dnescestujem #janka_travelhacker

A post shared by Janka_Travelhacker (@janka_travelhacker) on

„Pred pár týždňami som si pozrela super film. Volá sa The Social Dilemma. Ľudia, ktorí vytvorili Messenger na FB, storky tu na IG, či mali na starosti monetizáciu Facebooku v ňom popisujú, aký majú sociálne médiá vplyv na život a spoločnosť. To, čo som uvidela, ma absolútne šokovalo. Stále si hovorím, že ja nie som tá ovca🐑 v stáde a hľa, zrazu som sa ocitla v absolútnom strede stáda.

Tak som sa vypojila 🌐. A ešte som sa stále nepripojila naspäť. Len som vám chcela napísať, že skúste si dať niekedy deň bez Instagramu. Alebo víkend alebo týždeň. Svet je nádherný, keď sa naň viac pozeráme očami namiesto telefónov 😍 o áno a aj ten film si pozrite a dajte vedieť, aký ste z neho mali dojem (tí, ktorí ste už videli),“ podelila sa Janka so svojimi fanúšikmi.

Kedy naposledy si si vychutnala jedlo bez toho, aby si ho najskôr odfotila? Alebo kedy si bola len tak na prechádzke a nedržala si pritom mobil v ruke? A stavím sa, že si určite neraz natáčala koncert namiesto toho, aby si si ho užívala priamo na mieste. Áno, všetky tieto činnosti robí väčšina z nás.

Preto je teraz ideálny čas na to, aby si sa nad svojím správaním trochu zamyslela. Vyskúšaj to aspoň na jeden deň. Alebo ak nevydržíš, aj pol dňa bude na začiatku úspech. A pomaly tie dni pridávaj. Neboj sa, nič dôležité ti neunikne. Prečítaj si náš predošlý článok, v ktorom nájdeš 9 tipov, ako sa zbavíš svojej závislosti na mobile. Lebo aj keď si to nechceš priznať, si závislá.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife