Pexels/RODNAE Productions

Vzťah na diaľku nie je vhodný pre všetky páry. Pre niekoho môže byť odlúčenie tak náročné, že to naštrbí celý vzťah, ktorý sa následne začne rútiť do záhuby. Tento stav by si mala odhaliť radšej skôr, inak sa budete obaja trápiť oveľa viac.

Určite nebude jednoduché zistiť, ako je na tom váš zväzok, keďže veľa času trávite oddelene. V prvom rade k sebe musíš byť úprimná a neprikrášľovať to, aká je realita. K tomu ti môže pomôcť aj týchto 7 otázok. Ak budú tvoje odpovede skôr v negatívnom duchu, ide o neklamný znak toho, že sa niečo deje. Ak to nie je možné napraviť, bude lepšie, keď to ukončíte.

Prečo máte vzťah na diaľku?

Ide o krátkodobú záležitosť niekoľkých týždňov či mesiacov kvôli pracovnej alebo študijnej ceste? Ak áno, ešte to nie je stratené. Pokiaľ to bude trvať dlhodobo, pretože bývate na rôznych miestach, môže to byť problém. Kto z vás dvoch sa vzdá všetkého, čo má doma a presťahuje sa k tomu druhému? Takýto vzťah na diaľku sa totiž nedá utiahnuť veľmi dlhú dobu.

Je to skutočné?

Naozaj by si dala ruku do ohňa za to, čo je medzi vami? Alebo si to len predstavuješ a chcela by si, aby to bolo také pekné ako v romantických filmoch? Pozri sa trochu aj na realitu. Môžeš povedať, že ho miluješ z celého srdca a môžeš to isté tvrdiť aj o ňom? Myslíš, že je to ten pravý?

Vieš si s ním predstaviť budúcnosť?

Je to ten chlap, s ktorým si dokážeš predstaviť spoločnú budúcnosť, svadbu alebo založenie rodiny? Ak si nie si pri tejto otázke istá, asi vieš, kam tým mierime. Ak sa naozaj milujete a chcete spolu zostarnúť, určitý čas dokážete zvládnuť aj vzťah na diaľku. Ak si ale takí istí nie ste, načo to spolu zbytočne ťaháte?

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating