Robí to každý a ani si to neuvedomuje. Podvedomie dáva naše myšlienkové pochody na povrch prostredníctvom reči tela, ktorú len ťažko dokážeme ovládať. Na druhej strane ju však dokážeme čítať. My ti ukážeme ako. 

Oči

Priamy pohľad druhého človeka je dobré znamenie, pretože značí, že ťa aktívne počúva a zaujíma sa o to čo hovoríš. Uhýbanie pohľadom hore dávame najavo, že premýšľame, keď však pozrieme dolu nechceme byť tvárou v tvár niekomu, cítime sa vinnými, alebo len nemáme záujem. Pri pohľade doľava a hore premýšľame o našich  a emóciách, zatiaľ čo pozeraním vpravo si spomíname na nedávne udalosti a myslíme logicky aktivovaním ľavej hemisféry mozgu.

zdroj: www.pexels.com

Pery

Špúlenie pier je čistým znakom sexuálnej príťažlivosti a záujmu. Avšak ovisnuté alebo dokonca až „smutné“ pery naznačujú obavy o nejakú osobu či nesúhlas. Prekvapí ťa však aj fakt, že kúsanie si do pery neznamená flirt alebo podobné „špásovanie“, ale prejav stresu, úzkosti a dokonca aj hnevu. Keď sa ti niekto na tvoje pery pozerá, buď ťa chce pobozkať, alebo jednoducho nerozumie čo hovoríš a snaží sa to vyčítať z pier.

zdroj: www.pexels.com

Ruky

S dlaňami nahor pôsobíš na okolie pozitívnym dojmom. Najefektívnejšie je to pri uzatváraní dohôd či kopenzácii. Naopak dlane nadol o tebe hovoria, že si sebavedomá a vieš o čom hovoríš, no zároveň pôsobíš odmerane. Ak uvidíš, že má niekto zovreté päste môžeš si byť istá, že je plný odhodlania a stojí si za svojimi rozhodnutiami. Rovnako však dáva najavo aj signál, že je ľahko vznetlivý, ale pritom sa vie kontrolovať.

zdroj: www.pexels.com

Chodidlá

Ak naťahuješ špičky k sebe, palec k palcu dávaš svetu najavo, že sa uzatváraš do seba lebo sa cítiš nepríjemne či trápne. Keď však v nejakej situácii začneš mať neposedné chodidlá chceš z nej uniknúť. Dávaj si pozor aj na prekrížené nohy, pretože ťa ľudia dokážu odhaliť, koho máš radšej. A to jednoducho. Tvoja špička smeruje k tej osobe.

zdroj: www.pexels.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.