Keď si s niekým vo vzťahu tak očakávaš, že sa bude nejako správať. Po neúspešných vzťahoch máš však nároky už nízko. Stačí ti, aby sa muž správal slušne, s rešpektom a aby bol verný.

Nemusí ti nosiť kvety každý deň, len chceš, aby ťa rešpektoval. Nemusíte spolu každý deň romanticky zaspávať, len chceš, aby bol večer v poriadku. Nemusíte spolu každý deň vymýšľať nové aktivity, len chceš, aby váš vzťah nebol nudný.

Vernosť je výhrada pekného vzťahu – keď to muž nedodrží, veľmi ťa sklame. Už nikdy nebudeš rovnaká, pretože nikdy nezabudneš. Môžeš mu odpustiť, no už sa k nemu nebudeš správať tak, ako predtým.

Čo je však najhoršie, po nevere budeš mať problém s dôverou. Zrazu budeš myslieť pri každom mužovi na to, že aj on ťa môže podviesť. Tvoja dôvera v dobrých mužov sa vytratí a poznačí ťa to.

Budeš si myslieť, že chyba bola v tebe, že si nebola moc dobrá, že si mu nedala to, čo potrebuje, že sa s tebou nudil alebo že si nebola dosť atraktívna. Niekedy to tak naozaj môže byť, no vo väčšine prípadov je chyba na strane muža, pretože nevie, čo doma má a neoceňuje to. Neváži si, že má doma milujúcu partnerku a spriaznenú dušu v jednom.

Najťažšie je vymazať z hlavy presvedčenie, že keď sa ti to stalo raz, stane sa to aj druhýkrát a bude sa to opakovať. Avšak opakovať sa to nemusí.

Najťažšie je začať znovu veriť, pretože už budeš opatrná.

Najťažšie je zahojiť svoje zlomené srdce a znovu začať milovať.

Po nevere už nebudeš taká, ako predtým. No vždy môžeš nájsť muža, ktorý ti to nikdy neurobí. Ktorý ťa bude bezhranične milovať, ktorý bude vidieť tvoju hodnotu, ktorý by na neveru pri tebe ani nepomyslel.

Milujúci muž, ktorý ťa bude milovať, príde. Nepodvedie ťa, nezneužije ťa a ani si z teba nebude robiť žarty. Musíš byť trpezlivá a mať otvorené srdce pre dobrých ľudí.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.