unsplash.com

Veci sa menia. Priatelia odchádzajú a život sa kvôli nikomu nezastavuje. Je mimoriadne dôležité mať okolo seba ľudí, ktorí si nás vážia. Sú to presne tí ľudia, ktorí sú k nám úprimní a chcú pre nás len to najlepšie.

Sú to tí, ktorí nemajú problém zdvihnúť telefón ani o 3 ráno a vypočuť nás. Mať okolo seba dobrých ľudí vplýva aj na naše zdravie a na to, ako si vážime samých seba.

Ak sa niekedy cítiš sama a opustená, či dokonca deprimovaná, skús sa zamyslieť nad tým, či to nie je preto, lebo máš okolo seba ľudí, ktorí ťa vyčerpávajú. Či nemáš okolo seba ľudí, ktorí ti neveria a snažia sa ťa pri každej príležitosti zhodiť.

Sú to presne tí ľudia, ktorí tvoria tvoj život a ktorí ťa ovplyvňujú.

zdroj: unsplash.com
„Najväčšie šťastie, ktoré ťa môže stretnúť, je to, že si nájdeš oddaného priateľa. Toto bohatstvo však môžeš uchrániť len tým, že si tento poklad ukryješ v srdci a budeš si ho vážiť viac ako vlastný život.“ — Konfucius 

Obklopuj sa ľuďmi, ktorí ťa motivujú, doprajú ti a robia z teba lepšieho človeka. Keď ťa objímu tí správni ľudia, je to ako liek, ktorý potrebuješ v danej chvíli. Je to vyliečenie duše a je to niečo, čo ti dáva silu a motiváciu.

Buďme na ľudí v našom živote dobrí. Ďakujme im a vážme si ich. Ďakujme za všetky priateľstvá, ktoré prežili obrovskú vzdialenosť, zmeny nálad aj obdobia šialenej zaneprázdnenosti. Takéto priateľstvá sú veľmi zriedkavé a o to viac si ich musíme vážiť.

Milujme tých, ktorí chcú pre nás len to najlepšie a ktorí dbajú o to, aby nám bolo dobre. Ktorí sa usilujú o dobré zážitky, ktorí chcú, aby sme sa cítili spokojne a šťastne.

Odstráňme zo svojho života ľudí, ktorí nás znevažujú a ktorí nedbajú o to, ako sa cítime. Zbavme sa tých, ktorí nás len využívajú a nevážia si nás.

Keď z tvojho života odídu nesprávni ľudia, začnú sa diať správne veci.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife