komunikácia vo vzťahu

Komunikácia vo vzťahu je pevným pilierom, na ktorom sa dá postaviť zdravý a plnohodnotný vzťah. Práve to, že s partnerom komunikujete o závažných problémoch, no dokážete sa tiež rozprávať hodiny o takmer nepodstatných veciach, buduje vzťah, ktorý môže vydržať takmer navždy. Čo ak však komunikácia ochabne?

Medzi základné hodnoty vzťahu sa radí láska, rešpekt, dôvera, ale aj komunikácia. Práve to, že sa nebojíš partnerovi povedať čokoľvek a viete spolu komunikovať a riešiť dôležité veci, je veľmi dôležité. Ak tá komunikácia však časom vychladne nezabúdaj na to, že partner naďalej potrebuje lásku, objatie a slová útechy.

Aj keď to možno partner nepovie, potrebuje tvoju lásku. Platí to na oboch partnerov. Či už nastal chlad vo vzťahu a komunikácii, pre nejaký nevyriešený problém, kvôli situácii alebo sa len rokmi minuli témy a ty čakáš, že ho to samého napadne. Uvedomiť by ste si vo vzťahu mali obaja, že aj napriek tomu, že o to partner vyslovene slovne nežiada, potrebuje tieto 3 veci.

1. Lásku

Možno to nepovie, ale chce počuť vyznanie. Chce počuť to, čo na začiatku vzťahu. Slová ako „milujem ťa, ľúbim ťa, si moja láska a iné“. Ak je však tvoj alebo partnerov jazyk lásky skutok či fyzický dotyk, patria sem aj drobnosti ako pomoc v domácnosti, pohladenie alebo objatie.

Bozk od človeka, ktorého miluješ, je viac ako tisíc slov. Vie dokonca vyčariť úsmev na tvári aj pri tej najhoršej hádke. Je to totižto jazyk lásky takmer každého. Preto aj keď to partner nepovie, neváhaj a pri každej možnej príležitosti mu tú pusu proste daj.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating