Unsplash/Allef Vinicius

Jasné, všetky sme už počuli o tom, že je láska slepá. A zrejme sme aj videli, ako opantala hlavu našim kamarátkam, ktoré podľa nás úplne stratili rozum a nechceli pochopiť, že ich „princ“ nie je až taký dokonalý, ako ho opisujú. Dokážeš si však priznať, že si si ružové okuliare z očí nechcela dať dole ani ty sama?

Chyby sa veľmi ťažko priznávajú, keď sa musíme pozerať do zrkadla, že? Avšak, až tak tragicky to brať nemusíš, tvoja chyba to naozaj nebola. A nikdy ani nebude. Totiž, keď ide o lásku, stráca rozum aj chladná kráľovná. Neexistuje pre to žiadne vysvetlenie, jednoducho do toho spadneš úplne celá.

V tvojich očiach bude obraz Pána dokonalého, pri ktorom to nebudú motýle v bruchu, ale rovno nejaký kŕdeľ vtákov. Ehm. Veď vieš, ako to myslíme.

Hovorí sa, že Láska je všetkých vášní najsilnejšia, lebo zároveň útočí na hlavu, srdce i telo. A teda v tebe neostane ani kúsok, ktorý by ti mohol zodvihnúť varovný prst, ak by s tým tvojím princom nebolo niečo v poriadku. Budeš na neho myslieť od rána do večera, srdce ti bude biť silnejšie ako inokedy, a zo všetkých tých emócií budeš mať pocit, že vybuchneš.

Je zvláštne, že sa po nejakom čase budeš chytať za hlavu a hovoriť si, aká si len bola naivná! Lenže, naozaj je čo ľutovať? Podľa nás každý moment šťastia v živote stojí za to. V tom danom období a s tými okuliarmi na očiach bol tvoj svet dokonalý. To láska ti ho takto ukázala.

Znamená to, že bola súčasťou teba, a že bola skutočná. Totiž, ona má mnoho tvárí a k jednej z nich patrí aj to prvotné pobláznenie. Nie je to síce nič, čo vydrží večne, ale je to niečo, pri čom sa cítime byť znova ako zamilovaní pubertiaci.

A povedzme si na rovinu, kto by počúval reči iných o tom, že sa daný človek k tebe napríklad nehodí? Ak to tvoje oči vidia inak, a ak to tvoje srdce cíti tiež, potom záleží iba na tom. Buď to bude dobrý risk alebo sa popáliš. Každopádne, bude to tvoja vzťahová lekcia.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating