…tak jej ich nezatváraj.

V čase, kedy som nemala chuť vpustiť nikoho nového do môjho života,  som stretla jeho. Milý chlapec, s ktorým som sa cítila príjemne, a správal sa ku mne presne tak, ako mal. Vtedy som o ňom napísala svoje mame, spolu s tým, ako dobre sa v jeho spoločnosti cítim, ale nemám záujem o nič viac ako len priateľstvo. Ona mi na to vravela, že ak mi láska klope na dvere, nemám jej zatvárať dvere. Práve naopak, mám ich dokorán otvoriť a prijímať ju plnými dúškami.

Dlho som sa tomu vzpierala, nechcela som, bola som uzavretá sama do seba a predstava toho, žeby som k sebe niekoho mala pustiť, ma desila. Mala som za sebou obdobie plné komplikovaných vzťahov, a chlapov som mala akurát tak plné zuby.

@innavoronkova #womanslook #casual

A post shared by WOMANSLOOK RUSSIA 🇷🇺 (@womanslook) on

Práve vtedy som bola konečne v poriadku a v mojom živote sa objavil niekto, pri kom by sa mi kedysi podlamovali kolená. No v tom čase nie, pretože to bolo potom , čo som si odžila to „svoje“.

Tvrdiť, že ma to nezmenilo by bola lož, a preto priznávam, že zamilovať sa do niekoho, pre mňa nie je vôbec jednoduché. Až  príliš si dávam pozor a všímam rôzne veci okolo. Uvedomujem si svoje rany, ktoré ma poznačili, a ktoré okolo mňa dokázali vybudovať pevný múr.

Bola som rozhodnutá, že samej mi je najlepšie, pretože keď nezažívam búrlivé výšky, nemôžem padnúť na to najhlbšie dno. Bolo to moje rozhodnutie, ktoré on akceptoval. No aj napriek tomu, mi slová mojej mamy vŕtali v hlave. Snažila som sa prísť na to, prečo neustále odmietam lásku, keď sa mi ponúka, a potom som smutná z toho, že mi chýba. Uvedomila som si, že mala pravdu.

Síce ma moja opatrnosť sprevádzala na každom kroku, napokon som sa predsa len rozhodla dať mu šancu. A bolo to jedno z najlepších rozhodnutí v mojom živote. Preto ti chcem povedať, že ak si už príliš dlhú dobu sama, a v živote ti niekto chýba, skús sa zamyslieť nad tým, či to nie si práve ty, ktorá kazí všetky svoje šance na lásku. Rozmýšľaj nad tým, či sa zbytočne nedržíš minulosti, ktorá ti už nemôže ponúknuť nič nové. Mysli na to, či v sebe neživíš už aj tak dávno mŕtve city.

Každá z nás má občas zlé obdobie, ale podstatné je uvedomiť si, že o jeho konci rozhoduješ len a len ty. Neboj sa otvoriť dvere a vpustiť lásku do svojho života, keď po nej tak dlho túžiš.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.