Pexels/Pavel Danilyuk

Nepáčia sa mu tvoje šaty, chce, aby si si prefarbila vlasy, kritizuje tvoje správanie, rýpe do tvojich záľub, … jednoducho, snaží sa ťa zmeniť na svoj vlastný obraz o partnerke, ktorá by sa mu páčila. Zabudol však, že ty nie si obraz na plátne, ktorý prekreslí, ale živá bytosť, ktorá by sa nikdy nemala meniť oba kvôli tomu, že to od nej chce niekto iný. A zabudol ešte na jednu vec, keď ťa chce inú, nech si inú aj hľadá

Uvedomiť si, že ťa v skutočnosti nemiluje, aj keď ty jeho áno, bolí. Vieme to. Chápeme to. No nemôžeš si nahovárať, že chce pre teba len dobré, pretože ak by ťa skutočne ľúbil, nezmenil by na tebe nič.

Bral by ťa takú, aká si a dával ti najavo, že bez tvojich „chýb“ by to nebolo ono. Drahá, musíš sa zobudiť. Zaslúžiš si niečo oveľa lepšie. Teda, niekoho oveľa lepšieho.

Niekoho, kto si ťa bude skutočne vážiť a dávať ti najavo, aká si výnimočná. Slovami, skutkami, aj tým pohľadom, z ktorého sa ti budú triasť kolená. Obaja budete vedieť, že nie ste dokonalí, no vzájomne sa takto vnímať budete.

Ty už nebudeš mať pocit, že si pre partnera iba hračka, už nebudeš mať stres z toho, čo ti znova skritizuje, už sa nebudeš triasť pred zrkadlom a premýšľať, či sa mu budeš páčiť.

Spadne z teba tak veľký balvan strachu a nahradí ho vedomie, že môžeš byť sama sebou. A to je skutočné šťastie. Či už vo vzťahu si alebo nie, nikdy svoju tvár nemeň. Raz sa práve do nej niekto zamiluje.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating