Komu sa zveríš s tým, čo ťa trápi? Kto ti pomôže vyriešiť zložité situácie či maličkosti? Kto ti poradí čo si máš obliecť bez toho, aby si o tebe myslel, že si povýšenecká? Najzodpovednejším človekom, pre všetky situácie bude sestra. No najobjektívnejším bude staršia sestra.

Pokiaľ aj teba vítala sestra na tomto svete, si šťastný človek. Máš podporu, všestrannú pomoc, objektívny názor. No najdôležitejšie je, že máš najlepšiu priateľku, bútľavú vŕbu, ktorej sa môžeš zveriť so všetkým. Ona od malička formovala tvoju osobnosť, po nej si opakovala všetky hlúposti. Vždy to bola ona, kto si odniesol hnev rodičov, pretože ty si ešte bola priveľmi malá. Postupom času ti ukazovala čo je správne a čo nie.

foto: pinterest.com

Nie všetky situácie dopadli práve podľa predstáv tvojich či jej. Prvé hádky si absolvovala práve s ňou, ona ťa naučila stáť si za svojím názorom, neuhnúť ani pred človekom naoko silnejším. Kritizovala ťa, tým ťa však pripravila na nemilosrdných ľudí tam vonku. Ako dieťa si si možno myslela, že hádky s ňou sú tie najhoršie, no časom si prišla na to, že boli najlepšími. Po každej hádke ste si našli cestu k sebe. Postupom času si zistila, že práve staršia sestra je pre teba tým najväčším darom.

Ona bola predurčená byť tvojím odrazom, staršou podobou teba. Možno ste ako dvojičky a ľudia medzi vami len ťažko nájdu rozdiel. A možno ste naoko rozličné a len tí všímaví dokážu prísť na to, že máte rovnakú krv. Mali ste rovnakú výchovu, za roky života ste sa naučili spraviť kompromis, ustúpiť či zmieriť sa s názorom tej druhej. Staršia sestra je tu pre teba aj vtedy, keď si s rodičmi na nože. Častokrát je to práve ona, kto sa ich snaží prehovoriť a zakopať vojnovú sekeru. Vo chvíľach, keď sa ti zdá, že celý svet ti padá na hlavu, ona je pri tebe a snaží sa dať všetko do poriadku. Stála pri tebe v každom momente tvojho života a ty vieš, že bude stáť aj pri všetkých ostatných.

foto: pinterest.com

Vraj rodinu si nevyberieš, no priateľov áno. Jednoznačne s týmto tvrdením súhlasím. Pretože ja som si svoju sestru nevybrala, no nikdy by som ju nemenila. Stala sa jednou z istôt v mojom neistom živote. Staršia sestra je tým najväčším darom, aký som mohla dostať.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.