Pexels/cottonbro

Bol tvojím záchrancom. Ukázal sa ti v živote práve vtedy, keď si už prestala hľadať a dúfať, no potrebovala si to najviac. Potrebovala si lásku. Prekvapila ťa, keď sa objavila v jeho tvári a tvoj svet bol zrazu žiarivejší, šťastnejší a naplnený. Akoby si prežívala tú nádhernú kapitolu z obľúbených románov a splnili sa ti modlitby o dokonalom mužovi. Teda, on bol dokonalý v tvojich očiach, no svojimi sa nedíval smerom, ktorým aj ty.

Bol pre teba všetkým. Bol mužom, s ktorým si chcela stráviť zvyšok svojho života. Nebolo to len pobláznenie, bol to dlhodobý pocit a istota, ktorú si v ňom videla. A teda si si bola každým dňom istejšia, že ste sa našli. Že patríte k sebe a bok po boku budete napredovať vpred. On bol pre teba jediný. Až na to, že ty si nebola jediná i pre neho. Žiaľ.

Presne tak, žiaľ ťa ovládol, keď prišlo to bolestivé zistenie. A nie len ten. Hnev, smútok, sklamanie, ľútosť, … bol to najprv šok, ktorý prešiel tvojím telom, keď si si uvedomila, že on chce inú ženu. Nie len ako milenku, aj keď, bolelo by aj to. Lenže toto je iná bolesť, pretože on ťa kvôli nej opúšťa. Je tu žena, ktorú miluje viac ako teba. Rozhodol sa pre ňu. Vybral si ju namiesto teba. Dookola si to musíš dávať v hlave dokopy. A aj tak si zmätená.

Nasleduje kolotoč otázok, na ktoré ti nikto nevie dať odpoveď a tak si závery robíš sama. Som horšia než ona? Je krajšia? Čo má ona a ja nie? Tie otázky ťa dusia a čím dlhšie ich držíš v hlave, tým menejcennejšie sa cítiš. Chcela by si sa mu vrhnúť pod nohy a vrátiť všetko späť. Chcela by si tej žene dať facku za to, že ti ukradla šťastie. Ale to nemôžeš.

Nebola to ona. Neprišla, aby ti zničila sen, v ktorom si žila. Bola to jeho vina. Jeho voľba. Jeho srdce a možno len oči sa začali pozerať iným smerom a nikto by to nezmenil. Aj keby si bola stelesnená dokonalosť, nestačilo by to. A to je dobre, pretože vieš, že si ťa nezaslúžil. Ty máš na viac. Na niekoho, kto si ťa bude vážiť a tvoje srdce bude pre neho ten najcennejší drahokam.

Opustil ťa kvôli inej žene. Nie kvôli tebe. Aj keď ti to trhá dušu, nie je dôvod na to, aby si sa s ňou porovnávala. Nie je dôvod na to, aby si sa rúcala. Plač, krič, koľko len chceš. Potom sa nadýchni a daj hlavu hore. Bola to len kapitola. Krásna, ale odsúdená na koniec. Keď si utrieš slzy, uvidíš pred sebou ďalšiu časť svojho príbehu.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating