Pred tromi rokmi som stratila svojho spolubývajúceho. Celý čas sme to boli len ja a on. Bol jediný v mojom živote, ktorý bol vždy rád, že ma vidí. Vždy mi dával bezpodmienečnú lásku, vždy som mu chýbala, keď som odišla a radoval sa, keď som sa vrátila.

Nezáležalo na tom, že je malý a chlpatý, alebo že ma namiesto slov pozdravil štekotom. Myslel si, že so mnou hovorí a istou cestou to tak bolo. Bol mojím kamošom tak dlho, že som mu rozumela prostredníctvom jeho špecifických zvukov, ako keby sme mali svoj vlastný jazyk. Z môjho sveta si toto stvorenie vzalo veľa priestoru a ja som si ani neuvedomila, akou integrálnou časťou môjho života bol, až kým ma neopustil.

Poskytol mi maznanie, emocionálnu podporu a neochvejnú náklonnosť. Nikdy mu nezáležalo na tom, ako vyzerám. Chcel byť jednoducho pri mne, nehľadiac na okolnosti. Niet divu, že pre mňa znamenal viac ako akýkoľvek priateľ, akého som kedy mala. Zvieratá sú vo vzťahoch oveľa lepšie ako ľudia.

zdroj: unsplash.com

Ľudia, ktorí skutočne milovali svoje zvieratko, chápu, aké ťažké je prelomiť túto väzbu. Vo chvíľach nízkeho sebavedomia, smútku a frustrácie mi vždy umožnil, aby som pri ňom na chvíľu unikla realite. Nemal rád nikoho, ale viem, že mňa určite miloval.

Prežila som rozchody, ale nič iné ma nedonútilo cítiť sa tak prázdne ako toto. Môj dom ma začal hĺtať do prázdnej jamy nepríjemného smútku vždy, keď som v zámku otočila kľúč a pripomenula si, že tam už nebude, aby ma pozdravil. Vidím ho presne tam, kde by bol v danom okamihu, aj keď viem, že tam vlastne nie je.

V jednom okamihu bol v poriadku a potom, o pár týždňov neskôr bol preč. Nemal žiadne zdravotné problémy. Bol vždy energický a nikdy nič nedával najavo, až kým sa jeho telo nezrútilo. Neviem, či sa niekedy môžete pripraviť na to, že stratíte svoje zvieratko, ale ja som určite nebola pripravená na to, aby ma tak skoro opustil.

Priala by som si, aby som mu mohla vysvetliť hĺbku mojej lásky. Dúfam, že to cítil. Dúfam, že mal najšťastnejší život. Dôveroval mi, aby som ho chránila a starala sa o neho. Dúfam, že vie, ako mi každý deň chýba a že na neho nikdy nezabudnem.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.