Instagram/kristinjohns

Keď som bola malé dievčatko, starká mi zvykla hovorievať, aby som sa modlila za dobrého muža. Že vraj ma Pánbožko vypočuje a pošle mi do života niekoho, kto ma spraví šťastnou a bude ma silno milovať. A tak som každý večer spojila ruky a prosila o muža, ktorého by som milovala rovnako.

Neprestala som ani vtedy, keď som začala spoznávať prvé lásky a ani po tom, čo som mala prvýkrát zlomené srdce. A ver, že to naozaj bolelo. Lenže roky plynuli a každý jeden chlap, ktorý mi vkročil do života, z neho aj rýchlo utiekol. Buď sám alebo s mojou pomocou.

Všetky moje kamošky mali dlhodobé vzťahy, prstienky na rukách pribúdali, a neskôr aj počet kočíkov v našej partii. Žeby sa modlili lepšie ako ja? Aj keď som im to priala, šla som vždy domov smutná a sklamaná.

Rovnaké pocity som mala vždy, keď som pochopila, že mi nevyšiel ďalší vzťah. Začala som hľadať chyby v sebe, no bola som si istá, že som dobrou ženou. Chcela som len ľúbiť a byť ľúbená. Nezaslúžila som si klamstvá, neveru, mužov, ktorí na mňa kašľali, či tých, ktorí chceli len to jedno. A tak som prestala dúfať a čakať. Povedala som si, že viac nebudem míňať energiu. Muži za to nestoja.

A práve vtedy, keď som prestala tlačiť na pílu, keď som si naplno užívala svoj single život a vyrovnala sa so všetkým, čo mi do neho prišlo, objavil si sa ty. Nenápadne si si ukradol moje srdce vo chvíli, keď som ho už chcela zamknúť na kľúč.

Po toľkých debiloch, pardon za výraz, tu bol niekto, kto ma nainfikoval svojím pokojom, svojím optimizmom a svojím úsmevom. Presne v momente, keď som prestala veriť v dobrých mužov, si im reputáciu napravil. Vlastne, skóre si otočil tak, že som na všetko zlé ihneď zabudla.

Neviem, kam nás život zavedie a ako skončí náš príbeh, no jedno viem, starká mala pravdu. A ja sa budem ďalej modliť, no tentokrát za to, aby si v mojom živote zotrval, ak sa ti tu bude páčiť.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating