V poslednej dobe sa stala samota tvojou jedinou priateľkou. Tou, ktorá ťa neopúšťa a každý deň sa ťa v tú najnevhodnejšiu chvíľu zmocňuje. Viem, že je toho možno na teba trochu priveľa. Nemáš sa už komu vyrozprávať a ani vyplakať.

Odzadu.sk
Staň sa blogerkou

Mala si vôbec niekedy? Všetci tí, ktorým si niekedy verila sú preč. Opustili ťa. Drahá, prosím, prestaň smútiť. Aj cez to všetko, čo ti urobili, nikdy neboli tvojimi pravými priateľmi, pretože keby áno, teraz by stáli vedľa teba. Ich priateľstvo bolo len pretvárkou. Niečím, čo ťa unavovalo a ubíjalo. A to niečo sa stalo až toxickým.

A ty si odišla, presne ako aj oni a v tvojom vnútri neostalo nič len prázdnota po ľuďoch, ktorí ťa zničili.

https://unsplash.com

Možno si v tejto chvíli zranená, neveríš nikomu a o nových priateľoch nechceš ani počuť. Máš na to dôvod, veď tí starí ťa sklamali. A teraz sa so slzami v očiach obviňuješ, že si pre nich nebola dosť dobrá.

Daj tomu čas. Nič a nikto k tebe nepríde zo dňa na deň. Na dobré sa predsa oplatí čakať – a to platí aj pri priateľoch. Nehľadáš predsa hocikoho, hľadáš  niekoho, pre koho budeš znamenať tak veľa, ako on pre teba. Niekoho, kto ti ukáže skutočné priateľstvo.

Aj keď sa ti možno zdá, že prechádzaš týmto peklom sama, vo svojom vnútri vieš, že to nie je pravda. Vieš, že tam niekde sú ľudia, ktorí bojujú za svoje priateľstvo rovnako tvrdo ako ty.

https://unsplash.com

Ver mi, príde deň, kedy budeš pripravená prijať do svojho života niekoho iného. A v tej chvíli si uvedomíš ako je možné, že si celú tú dobu sedela pri stole s ľuďmi, ktorí si nevážili tvoju hodnotu, lásku a priateľstvo. Vnímali ťa ako hrozbu, namiesto pomoci sa vyžívali v tvojich problémoch a využívali tvoju dobrotu.

Buď preto tou silnou osobou so vztýčenou hlavou a ukáž im, (aj sebe) že si sa cez to všetko preniesla a odpustila im. Váž si prosím samú seba natoľko, že tých, ktorí ti ublížili už späť do svojho srdca nepríjmeš.

Vyber si priateľov a život, aký si zaslúžiš, pretože ty si zaslúžiš mať vedľa seba správnych ľudí. Tých, ktorí ťa budú milovať takú, aká si.