Skôr či neskôr to zažije takmer každá z nás. Ten pocit, keď ťa sklame niekto, s kým si chcela prežiť celý život. Zrazu tu nie je. Ostali ti po ňom iba spomienky, nezodpovedané otázky a zlomené srdce. Och, a ešte aj sľub samej sebe, že sa už nikdy nezamiluješ a žiadnemu chlapovi veriť nebudeš. Zatváraš dvere do svojej duše …

Cítiš sa byť na úplnom dne a pomalými krôčikmi sa z neho snažíš vyšplhať hore. Tvoje vnútro ťa každým dňom bolí menej a menej, začínaš sa znova smiať, znova žiť. I keď sa v tebe tá bolestná spomienka stále skrýva, zahnala si ju do úplného kúta, nech ťa viac nemôže ovládať.

A práve vo chvíli, keď si už takmer zabudla, sa tu niekto zjavil. Prišiel do tvojho života nečakane, no i keď si sa tomu bránila, city ovládať nemôžeš. V istom momente si uvedomíš, že opäť zažívaš pocit zamilovania. Lenže on tu už raz bol a dopadlo to katastrofou.

A tak proti tomu bojuješ zo všetkých síl a odolávaš, ako sa len dá. Až kým si nepriznáš, že nemáš šancu a celá si do toho spadla. Nie je to tvoj trest, je to šanca prežiť niečo inak. S lepším koncom. To, že si už raz bola sklamaná, je tvojou slabosťou a zároveň silou.

Podvedome sa budeš chrániť, pretože akonáhle budeš prežívať šťastné chvíle, v hlave sa ti vynorí výkričník, ktorý ťa upozorní na to, že po smiechu býva plač. Len matne si spomenieš na to, ako to môže bolieť, no aj ten záblesk spomienky má silnú odozvu.

Keď sa zamiluje žena, ktorá mala zlomené srdce, je veľmi opatrná. Svoje kroky nenáhli a svojho partnera skúša. Nechce do toho skočiť, volí cestu malých krôčikoch. Ak sa už rozhodne, chce všetko alebo nič. Už netúži po partnerovi, ktorý to necíti rovnako.

Veci hovorí priamo a otvorene, dôvera je to, čo je pre ňu na prvom mieste. Uvedomuje si, že znova riskuje ranu do srdca, preto ho obalí najlepšie, ako vie. Ten, ktorý si ju získa, si musí byť vedomý toho, že jej láska bude úprimná, pretože inak by sa jej stránila.

Dáva mu niečo cenné, niečo, s čím by sa nemal zahrávať. Dostane to najlepšie, ak jej to on dá tiež.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.