unsplash/Alejandra Quiroz

Nie nadarmo hovorí stará múdrosť, že láska je slepá. Lebo ona je naozaj. Určite to poznáš aj ty, bezhlavo sa zaľúbiš a všetko na čom ti záleží v daný deň je len on, on a zas on.

Kedy ti napíše, kedy ti bude venovať pozornosť, kedy si ťa bude jednoducho všímať a obdarúvať jeho „krásnymi“ slovami, ktoré v konečnom dôsledku vlastne sú len niečo krátkodobé, lebo časom to môže byť aj tak iné. Asi vieš, čo sa tým myslí…

Povinnosti akosi idú bokom, lietaš v oblakoch dúfajúc, že on je ten správny. Nie si v tom sama. V láske nerozmýšľame, riadime sa predovšetkým tým, čo cítime. Lepšie napísané, nechceme rozmýšľať a premýšľať nad tým, lebo by sme mohli zistiť, že ten, koho sme si vybrali, nakoniec nie je taký, ako sme si ho vysnívali a urobili z neho niečo, čo vlastne ani nie je.

zdroj: Photo by Rafael Barros from Pexels

Iste, v čase najväčšej zamilovanosti sa nám žije ľahšie, pretože nás hreje ten silný pocit a tie motýle v bruchu, ktoré máme, len čo si spomenieme na našu lásku. Ale nemôžeme predsa dopustiť, že prestaneme úplne používať mozog. Pretože tak, ako sa príjemne cítime v tomto období, tak robíme i kopec zbytočných chýb, ktoré časom môžeme ľutovať.

Maj na pamäti, že časom budeš len ďakovať sama sebe, že si používala racionálne zmýšľanie aj počas svojej zaľúbenosti.  Pretože to ti pomôže pochopiť mnohé, i to, či je naozaj ten pravý, či celá tvoja námaha stojí za to. Je to ťažké potlačiť a ovplyvniť to, do koho sa zamilujeme.

Jednoducho to príde, a my tomuto nádhernému a veľkému citu buď podľahneme, alebo sa snažíme sami so sebou bojovať. Ale opakuj si, že sa nedáš zaslepiť. Ak ste si naozaj súdení, všetko bude tak, ako má. A bude ťa chcieť aj, keď nebudeš mať okolo seba len motýliky lásky.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating