Pexels/Ilyasick Photo

Vždy si bola ženou, ktorá sa neskutočne tešila na to, kedy sa z nej stane matka. Predstavovala si si, že si nájdeš dobrého muža, vytvoríte si svoj domov, kde budú neskôr pobehovať vaše malé radosti. Prvé 2 veci sa ti splnili a vy ste sa rozhodli, že ste pripravení na to, aby ste si založili rodinu. S láskou líhate do postele a nevieš sa dočkať momentu, kedy uvidíš na teste tie dve čiarky.

Na ďalší mesiac bežíš do kúpeľne, ale výsledok je negatívny. Nevadí, veď to nemusí vyjsť hneď na prvý pokus. Lenže ani ten ďalší mesiac ti nepriniesol dobré správy. Tak znova čakáš, a keď zistíš, že opäť prišli tvoje dni, je ti jasné, že to opäť nevyšlo. Do lekárne chodíš po tie testy už nejak ťažko a s každou „zlou“ správou sa v tebe niečo láme.

Chytá ťa panika, zúfalstvo, smútok. Kde je problém? Prečo ten test nie je pozitívny, aj napriek tomu, že ste obaja zdraví a v poriadku? Začínaš sa báť toho, že sa tvoj sen o rodine nikdy nesplní.

Stávaš sa posadnutá nekonečným testovaním a čím dlhšie nedostávaš od tej paličky odpoveď, ktorú chceš, tým viac negatívnej energie sa v tebe nabaľuje. Nervozita sa preniesla aj do vášho vzťahu, v ktorom je akosi dusno, pretože neviete čo alebo koho obviniť za to, že vám šťastie nepraje. Váš intímny život je už len akousi povinnosťou, z ktorej sa netešíte. Milujete sa, ale pôsobíte ako nejaké stroje, ktoré chcú splniť zadanú úlohu.

A práve tou nezdravou posadnutosťou a negatívnou energiou ste si zablokovali dvere, ktoré by chcela otvoriť nejaká malá dušička. Lebo nikto nemôže priniesť do vášho života radosť a spokojnosť, ak vám z nich kus neostal. Nepomôžu ti žiadne lieky, žiadne babské rady ani šamanské rituály. Jednoducho musíš prestať tlačiť na pílu a nechať život, nech ťa povedie sám.

Skús sa opýtať žien, ktoré nemohli otehotnieť, ako sa im to po tých dlhých mesiacoch či rokoch podarilo. Dáme ruku do ohňa za to, že väčšina z nich ti odpovie, že to jednoducho prišlo. Vtedy, keď z hlavy vypustili stres, keď sa prestali tak zúfalo snažiť, pretože ich život sa točil len okolo toho. Keď to nechali na osud, upratali si v hlavách a zmierili sa s tým, prišla krásna správa.

Vieme, že je ťažké na to nemyslieť, no nemôžeš všetko okolo seba zastaviť a posunúť na vedľajšiu koľaj, iba preto, aby si sa točila v jednom kruhu. Všetko je tak, ako má byť a svoju budúcnosť nezmeníš. Musíš byť nie len fyzicky, ale najmä psychicky v poriadku, aby ti vesmír poslal to, čo si tak želáš.

Chceš dať predsa svojmu dieťatku to najlepšie, no nie? Tak ho, hádam, nechceš privítať do domácnosti plnej stresu. Vytvor zdravé prostredie, do ktorého sa samo rozhodne prísť.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife