thoughtcatalog.com

Život je neuveriteľný dar. Dokáže byť nádherný aj bolestivý zároveň. Občas je premenlivý ako aprílové počasie. Občas máš možno pocit, že všetko ide nesprávnym smerom. Život je plný prekvapení, plný očakávaných aj nečakaných radostí. Občas sa sklameš, no každé sklamanie je poučením. To, čo každé sklamanie so sebou zároveň prináša je opatrnosť a strach veriť NAVŽDY.

foto: pixabay.com

Nikdy som nebola človekom, ktorý by opakoval každú chvíľu, v každej práci, v každom byte, v každom vzťahu „navždy.“ Niežeby som sa bála záväzkov. Slovo „navždy“ je podľa mňa veľký záväzok a nemalo by sa používať ľahkovážne.

Určite aj Ty vieš, že NAVŽDY je slovo, ktoré by si nemala hovoriť bez uváženia alebo bez toho, aby si to tak cítila. Je to silné slovo, ktoré so sebou nesie silnú emóciu. V ideálnom prípade takú, ktorá naozaj pretrvá navždy. Niekedy znamenalo omnoho viac, ako znamená dnes. Keď si Tvoji starí rodičia povedali pred mnohými rokmi NAVŽDY, znamenalo to naozaj navždy – celý život – za akýchkoľvek okolností – v zdraví – v chorobe – v šťastí – v nešťastí.

foto: pixabay.com

Prestala si používať toto slovo, alebo si ho nikdy nepoužívala? Možno je za tým sklamanie, možno bolesť, možno ešte v Tvojom živote nenastal správny okamih povedať NAVŽDY. Možno si znechutená tým, koľko ľudí okolo Teba si sľubuje v láske NAVŽDY a aj tak to napokon vzdávajú. Možno si odradená tým, koľko Tvojich známych si povedalo, že toto bude práca navždy, no napokon aj tak museli odísť. Alebo si možno len uvedomuješ záväzok, ktorý pri vyslovení toho NAVŽDY prichádza. A to je dobre. Naozaj. Lebo je dnes už len málo ľudí, ktorí to hovoria úprimne a uvedomujú si, že sa tým k niečomu zaväzujú.

foto: pexels.com

Poviem Ti niečo.

Nehovor slovo navždy, kým nebudeš vnútorne presvedčená o tom, že ho máš povedať. Nehovor ho, keď pochybuješ. Nehovor ho ani vtedy, keď rozmýšľaš, či ho máš povedať. Ak nad tým rozmýšľaš, zrejme ešte neprišla správna chvíľa a mohla by si svojimi slovami ublížiť.

Nechaj veci a udalosti v Tvojom živote plynúť a raz, možno si ani neuvedomíš prečo, kedy a ako povieš NAVŽDY bez toho, aby si sa na to pripravovala, aby si nad tým premýšľala alebo pochybovala, či je to správne. Lebo ak budeš mať po svojom boku milovanú osobu, budeš robiť správnu prácu a budeš žiť na tom najlepšom mieste, príde to samo.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating